Šventinis šeimų savaitgalis Raseiniuose

[1]Septintoji Raseinių dekanato šeimų šventė „Pasaulio taika prasideda šeimoje“ šiemet dėl COVID-19 apribojimų buvo perkelta į rugpjūčio mėnesį ir rugpjūčio 15–16 dienomis turėjome gražų šventinį savaitgalį, sujungusį numatytus Šeimų šventės renginius ir titulinius Raseinių bažnyčios Žolinės atlaidus.
Jaunimas su floriste Kristina iš žolynų ir gėlių papuošė Lurdo koplytėlę. Nemažas būrys raseiniškių ir net miesto svečių susidomėję klausėsi Raseinių krašto istorijos puoselėtojo, bibliotekininko Jono Brigio ir kartu su juo pasivaikščiojo po Raseinių bažnyčią. Šeštadienio vakare bažnyčioje susitikome su viešnia iš Klaipėdos – režisiere Dalia Kancleryte. Žiūrėjome prieš 14 metų filmuotą dokumentinį filmą „Pakūta mano meilė“, klausėmės jautraus filmo autorės ir vienos filmo herojės liudijimų. Visą naktį Raseinių ir Šiluvos parapijų bendruomenės budėjo ir meldėsi už miestą, kraštą, Lietuvą ir pasaulį naktinėje Švenčiausiojo Sakramento adoracijoje kartu su Marijos radijo klausytojais. Už šeimas, už sutuoktinių problemas, už vaikus ir jaunimą, už kenčiančius, už vienišus, už sergančius ir jiems padedančius gydytojus, už miegantį pasaulį, prašant Viešpaties taikos ir ramybės…
[2]Dekanato šeimų šventės antrą dieną, sekmadienį, šventė persikėlė į miesto Maironio parką. Būtent čia galėjome švęsti sekmadienį ir bendrystę – „Leisk man džiūgaut…“ (Ps 31, 8). Už šeimas ir Raseinių kraštą šv. Mišias aukojo kunigas svečias Vincentas Lizdenis ir Raseinių parapijos kunigai. Šeimos skaitė skaitinius, giedojo psalmę, nešė atnašas. Sutuoktinių poros atnaujino Santuokos sakramento pažadus. Mišiose giedojo ir vėliau šlovinimo koncertą dovanojo krikščioniškos muzikos grupė iš Vilniaus „Naujas kraujas“, o sakralinių šokių mokė šokių studija „Džiaugsmas“. Šventės dalyviai išsibarstė po visą parką, daug kas kaip piknike įsikūrė gaiviame pavėsyje po parko medžiais ir mėgavosi sekmadienio šventimu. Ir vaikams, ir suaugusiesiems buvo galimybė ne tik stebėti ir klausyti muzikantų bei šokėjų pasirodymą, bet ir nusipiešti „Dėkingumo akmenėlį“, pasidaryti ir čia pat išbandyti aitvarą, pašokinėti ant batuto, apžiūrėti ir įsigyti neįgaliųjų dirbtuvėlėse su didele meile pagamintą maišelį ar papuošalą. Bėgome tradicinį „Mildutės 365 metrų draugystės“ bėgimą, palaikydami šeimas, auginančias vaikus su negalia.
Psalmėje skaitome: „Leisk man džiūgauti ir būti linksmam, dėl tavo ištikimos meilės, nes tu pažvelgei į mano kančią – rūpinaisi manimi didžiame varge.“ (Ps 31, 8) Nė vienas nežinome, su kokiais vėl sunkumais ir išbandymais teks susidurti rudenį ir žiemą. Kiekvienai dienai užtenka savo nerimo, išbandymų, sunkumų, tad gyvenkime bendrystėje ir taikoje, neskaudinkime vieni kitų ir nekenkime, o linkėkime tik gero ir negailėkime gerų žodžių bei bendrystės! Kaip vaikai su džiaugsmu parke leido aitvarus, taip paleiskime savo rūpesčius, pyktį, pagiežą. Leiskime gyventi ir skleistis tam, ką į mus gražiausio sudėjo Dievas. Leiskime sau džiūgauti ir dalytis džiaugsmu!
[3]Šventę kūrė ir organizavo Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija, Raseinių rajono kultūros centras, Raseinių miesto seniūnija.
Nuoširdžiausia padėka geradariams: pagrindinei šventės rėmėjai Raseinių kredito unijai „Kreda“, UAB „Helanas“, UAB „Naftrus“, UAB „Litspin“, UAB „Raseinių statyba“, UAB „Renorapa“, „Norfos“ paramos fondui, mokymo centrui „Vairuojame.lt“ (D.Adomavičiaus vairavimo mokykla), IĮ „Vasiukai“.
Apie šventę žinią skleidė informaciniai rėmėjai: Marijos radijas, savaitraštis „Alio, Raseiniai“, interneto portalai „Mano Raseiniai“, „Raseinių naujienos“ ir „Renginiai Raseiniuose“.
Renginio draugai: UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, VšĮ „Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centras“, studija „Menai ir Monai“, floristės Kristinos Beržeckienės komanda, asociacija „Padubysio kaimo bendruomenė“, Lietuvos Šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo II rinktinės 207-osios kuopos jaunieji šauliai.
Šventės organizacinė komanda