Švęsti mąstant apie Raseinius

Versija spausdinimui

2023 m. minėjome Raseinių miesto 770 m. jubiliejų „Rasseyne 1253–2023“. Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenė įsijungė į jubiliejaus minėjimą per kūrybines veiklas, kurias organizavo darželio priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Pocienė, ir kuriant „Mąstymo žemėlapius“. Juk švęsti galima kuriant ir mąstant apie tai, kas yra svarbu, reikšminga, įsimintina, patirta, pamatyta, išgyventa ir pan. Kūrybiškai minėti miesto jubiliejų pakvietėme ir Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ kolegas, vaikus.
Kurdami „Burbulo žemėlapius“ vaikai išskyrė, kad Raseiniai yra gražus miestas. Tai žaliuojantis ir šiuo metu šviečiantis miestas, jame gyvena sportiški ir geri žmonės. Vienas iš ugdytinių pažymėjo, kad Raseiniai yra sauliškas miestas. Prisiminė, kad Raseiniuose tarp svarbių ir įsimintinų lankomų vietų yra Raseinių Magdės šulinys, Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Maironio parkas ir pro Raseinius teka Dubysa.
Ir kaipgi be draugystės šokio minint tokią svarbią sukaktį! Šokiui vaikus subūrė darželio fizinio ugdymo mokytoja Renata Norkienė.
Nuostabu, kad mąstymo žemėlapis padėjo mums, lopšelio-darželio pedagogams, sužinoti, kad Raseiniai visus tuos metus turėjo raktą. Ir ne bet kokį, o tokį, kuris atrakino vartus į miestą ir į 770 m. jubiliejaus šventę. Šį raktą, teigia vaikai, mes nešiojamės kiekvienas savo širdyje! Nešiokimės tokius raktus ir atrakinkime pažinimo ir bendrystės skrynias.
Indrė Matevičienė,
Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“
direktorė

Komentarų nėra