Šviesos spindulėlis Požečiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Vytautas BUTKUS

Šiandien pašėlęs gyvenimo tempas žmones atitolino vieną nuo kito. Žmogus, papuolęs į bėdą, pasijunta visiškai vienišas ir bejėgis. Dažnas puola į depresiją, o kartais, tai jau pasidarė būdinga mūsų tautai, ir visai liūdnai baigia. Kad dar ne viskas prarasta ir kad laikas drąsiau „keltis“, supratome apsilankę Požečiuose. O viskas buvo taip: Gyveno Požečiuose Nekrošių šeima. Tėtis Kęstutis, keturi vaikučiai– Donatas, Viktorija, Martynas, Laurynas ir mama (kol kas ją pavadinu taip). Ir viskas galėjo būti gerai. Daugiavaikė šeima, visi vaikai sveiki, bet moteris per daug pamėgo svaigiuosius gėrimus, ir viskas baigėsi tuo, kad 2007 metais paliko šeimą. Tai dar būtų pusė bėdos, nes liko tvarkingas ir savo vaikus mylintis tėtis. Bet, kaip sakoma, bėda viena nevaikšto. Kęstutį užklupo sunki inkstų liga, skausminga ir verčianti kas savaitę keletą kartų atlikinėti dializės procedūras. Tėtis tapo 1-os grupės invalidu. Prasidėjo gyvenimas iš pašalpų. Bet nepamirškime, kad vaikučiai keturi, visiems reikia apsirengti, pavalgyti, lankyti mokyklą, o ir tėčio sunki liga reikalavo papildomų išlaidų. Ką čia bepridursi! Bėda, kokios ir didžiausiam priešui nelinkėtum. Šeima nesutriko: vaikai pasidalino pareigomis, pasiskirstė darbus. Kiek galėdama anūkus ir žentą gelbėjo močiutė Ona. Bet vargas šeimą lenkė negailestingai.
Pirmas vilties spindulėlis švystelėjo, kuomet LR Seimo narys Edmundas Jonyla buvo pakviestas į  Požečių kaimo bendruomenės atidarymą. Iš Seimo nario padėjėjos Dianos Kaupaitienės sužinojome, kad tada bendruomenės pirmininkė papasakojo Seimo nariui apie didelės bėdos ištiktą daugiavaikę šeimą.  Nuo tada E. Jonyla šią šeimą kartkartėmis aplankydavo, per šventes atveždavo įvairių dovanų, reikalingų gyvenimui. Seimūnas ir dabar lanko Nekrošių šeimą. Vilčių padėti šiems žmonėms padaugėjo, kuomet LNK projekto „Auksinė širdis“ iniciatorė atėjo į Seimą ir Socialdemokratų partijos pirmininkui Algirdui Butkevičiui pasiūlė dalyvauti projekte. Butkevičius įžvelgė, kad Seimo narys E. Jonyla turi auksinę širdelę, o Seimo narys namo grįžo su mintimi, kad galbūt šis tas pavyks, kad išeis suvienyti visus bendram tikslui. Nekrošių šeima buvo pasiūlyta „Auksinės širdies“ projektui. Projekto iniciatorei patiko šeima ir prasidėjo konkreti veikla. Pirmieji parėmė UAB „Raseinių statyba“, daugybė verslininkų. Bendruomenės pirmininkė pažadino žmones bendram tikslui.
Iš to, kaip žmonės dalyvavo pirmajame projekto etape supratome, kad Kęstutis Nekrošius yra tikrai tvarkingas ir padorus žmogus. Jeigu taip nebūtų, tikrai niekas nebūtų atėjęs, o dabar, kuomet vyko laidos filmavimas, žmonės dalyvavo labai aktyviai, ir visų akyse buvo noras padėti. Čia reikėtų stabtelėti ir papasakoti, kaip buvo ateita iki „Auksinės širdies“ projekto filmavimo ir konkrečios pagalbos šeimai. LR Seimo nario E. Jonylos padėjėja Diana Kaupaitienė kreipėsi į smulkius verslininkus Raseinių prekyvietėje (ten daugiausia dirba moterys). Reikia šilčiausiais žodžiais padėkoti prekyvietės moterims. Verslininkės sureagavo labai aktyviai ir jautriai, kai kurių akyse sužibėjo ašaros. Per trumpą laiką buvo surinkti šeši didžiuliai maišai drabužių ir avalynės. Drabužėlių perdavimo metu verslininkė Dalia Elzbergienė sakė, kad tik sužinojusi apie Požečiuose gyvenančią šeimą, kuriai reikia padėti, iš karto papasakojo apie tai kolegėms. Pasakė, kad šeimoje nėra mamos, o tėtis sunkiai serga. Iš viso skyriaus moterys nešė tinkamų dydžių drabužėlius ir apavą, viso to šeimai turėtų užtekti ilgam. Seimo nario E. Jonylos padėjėja Diana sakė buvo labai nustebinta, kad yra tiek daug gerų žmonių, norinčių padėti ne dėl reklamos. Visi domėjosi, kokia tai šeima, kaip gyvena ir kuogalima jai padėti.

Lapkričio 25 dieną Nekrošių sodyboje vyko projekto „Auksinė širdis“ filmavimas. Jo metu buvo įteiktos verslininkų dovanos, po tošeima dviems savaitėms iškeliavo pagyventi į Modesto Ambrazo kaimo sodybą. Sodyba yra Betygaloje, tad vaikams mokykla visai šalia. M. Ambrazo kaimo sodyba pasirūpino viskuo, ko reikia normaliai buičiai ir mokymuisi. Gyvendama sodyboje šeima kelioms dienoms buvo nuvykusi į Vilnių, kur vaikai pramogavo, o tėtis lankė gydymo procedūras. Visą tą laiką kaimobendruomenė tvarkė ir remontavo šeimos namus. Darbų čia tikrai daug ir neatidėliotinų, o kad jie bus tikrai atlikti, aktyviausi Požečių žmonės buvo pasižadėję dar tą patį vakarą, susirinkę prie židinio bendruomenės salėje. Jau lyg stereotipas, kad vaikai iš tokių šeimų būna uždari, netgi aštroki. Šis atvejis visiškai kitoks. Betygalos „Maironio“ vidurinės mokyklos mokytoja Virginija Petrošienė yra Donato auklėtoja, o Viktorijai dėsto biologiją. „Šie mokiniai yra vieni iš geriausiai lankančių mokyklą. Jie į mokyklą ateina linksmi, veideliuose nemačiau liūdesio. O tai, kad gyvena be mamos, tik su sergančiu tėčiu, byloja apie didelę vidinę stiprybę ir norą kabintis į gyvenimą. Jie noriai bendrauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose. Paklaususi, kaip jie gyvena, sužinojau, kad yra labai organizuoti. Viskas numatyta: kada praustis, kada skalbti ar tvarkyti namus. Donatas mėgiamas draugų, nes turi gerą humoro jausmą ir yra labai draugiškas. Jeigu būna kieno nors įskaudintas, ilgai nepyksta, greitai atleidžia. Tėtis vaikus labai myli, tik ne visada galidalyvauti susirinkimuose, nes jam reikia atlikti gydymo procedūras.“Įsiminė LR Seimo nario E. Jonylos žodžiai, pasakyti Požečių bendruomenės namuose: „Smagu, kadyra daug palaikančių ir pritariančių žmonių, kad ne žodžiais, o darbais savo veiklą grindžia bendruomenė. Vienas ir esi vienas, o būryje mes– jėga.“
Betygalos seniūnas negailėjo dėkingumo žodžių kaimo sodybos savininkui M. Ambrazui, priėmusiam globoti šeimą ir labai šiltai įvertino Požečių bendruomenės veiklą: „Atmeskim į šoną rinkiminę kampaniją. Vienas dalykas, kad šią šeimą globoti būtina. Antra,  kas man labiausiai patinka, kad visi bendruomenės nariai tikrai geranoriškai linkę padėti. Požečių bendruomenė mūsų seniūnijoje įsikūrė paskiausiai, gyvuoja  tik antrus metus, bet tokiais sutelktais žingsniais, pati to nesuprasdama, save ji įvertino labai gerai.“ Baigiant norisi dar kartą padėkoti visiems verslininkams, ištiesusiems pagalbos ranką Nekrošių šeimai. LR Seimo nario E. Jonylos padėjėja D. Kaupaitienė yra paramos Nekrošių šeimai iniciatorė ir kreipiasi į Raseinių krašto žmones su prašymu: padėkite, kas kuo galite, paaukokite baldų ar paremkite finansiškai. Teirautis galima tel.: 51332 (D. Kaupaitienė), 8-620 90891 (R. Pankienė), 8-698 42453 (E. Jonyla). Labdaros ir paramos fondas „Mes galime“, įmonės kodas 301842933, adresas: Klaipėdos g. 36-2, LT-20132 Ukmergė.
A.s. SWEDBANK
LT407300010110824843.

1 Komentaras

  1. Danute

    2014-03-16 10:47

    labas,mes dalyvavometoje laidoje,noretumem paziureti ir prisiminti ka nuveikeme er galetumete suteikti toki malonuma. Su pagarba Danute ir Mykolas