Talentų talentas – Zita iš Šiluvos

Siųsti Versija spausdinimui

Pranas  LAURINAVIČIUS


Lapkričio 16 dieną vyko renginys „Raseinių krašto talentai“, skirtas Tarptautinei jaunimo dienai paminėti. Raseinių kultūros centro darbuotojai nepamena tokio renginio, kuris būtų sulaukęs tiek žiūrovų. Prieš šį, pagrindinį renginį, vyko atrankiniai. Iš 26 kolektyvų buvo atrinkta 19.
Tokie jau šie metai – daug Lietuvoje šokančių – šoka seimūnai, verslininkai, šoumenai, neatsilieka ir jaunimas. Nemažai aistringaišokančiųjų dalyvavo ir šiame talentų renginyje. Be šokėjų buvo muzikuojančių, dainuojančių, skaitančių poeziją.
Tarp skaitovų didžiausio dėmesio sulaukė Raseinių rajono Kultūros centro Katauskių filialo atstovė Zita Tiškutė, gyvenanti Šiluvoje, šių metų gruodį švęsianti 85 metų jubiliejų. Vertinimo komisijos ir žiūrovų simpatijos Zitai lėmė tapti „Raseinių krašto talentų“ laureate. Pagrindinį LR Seimo nario Remigijaus Ačo piniginį prizą laureatei įteikė Seimo nario padėjėjos Aldona Radčenko ir Jūratė Garliauskienė.
Visiems talentų dalyviams buvo įteiktos dovanėlės, atlikėjams netrūko gerbėjų ir  gėlių.

Raseinių krašte talentų netrūksta

„Raseinių krašto žmonės jau nuo 2003 metų galėjo visuomenei pristatyti savo sugebėjimus ir talentus: 2003-2005 metais vyko talentų šou. Per tuos metus kiekviename renginyje dalyvaudavo 5-6 dalyviai, jie parodydavo po 3-4 savo sugebėjimų numerius. 2007-2009 metais vyko muzikiniai festivaliai. Šiais metais vėl sugrįžome prie įvairių žanrų, – sakė Raseinių kultūros centro renginių vedėjas Edgaras Juška. – Iš 26 dalyvių, panorusių dalyvauti renginyje „Raseinių krašto talentai“,  į finalą pateko 19 kolektyvų. Atranka vyko be žiūrovų, tačiau ateity planuojame atrankas daryti ir su žiūrovais, ir su komisija. Šiais metais labai gausu dalyvių, daugiausia buvo šokių kolektyvų.“
Vakarą „Raseinių krašto talentai“ nuotaikinga daina pradėjo linksmai nusiteikusi Raseinių meno mokyklos dainininkė V. Babonaitė (vadovė S. Vežbavičienė, akomponavo A. Ruko saksofonininkų kvintetas). Vaidos dainavimą lydėjo audringos ovacijos, nes salėje buvo daug jos bendraamžių, jaunimo. Ir nustebino, ir pralinksmino mišrus trio (dama su šuniukais) – T. Medekšienė iš Grajauskų, kuri porino linksmus gyvenimo nutikimus, kartu su augintiniais atliko tercetą. Dabar madinga laikyti gyvūnėlius; neleiskime veltui laiko, dresiruokime savo augintinius ir nustebinkime Raseinių žmones, kaip tai padarė dama su šuniukais. Na, o kai senolė Zita pradėjo neužsikirsdama ir nemirksėdama pilti neįvardinto autoriaus humoristines eiles, visi stebėjosi jos atmintimi, ir baigus skaityti suošė tikras aplodismentų uraganas. Tokį ilgą eilėraštį atitratino raiškiai ir gražiai.
Gitarų muziką myli ne tik jaunimas – deramai ją priima bei klauso ir pagyvenę žmonės. Su atidumu visi klausėsi vokalinio instrumentinio gitarų dueto (mokytoja D. Bakšienė). Raseinių meno mokyklos kamerinis ansamblis  – K. Popreskytė, J. Turčinskienė ir S. Krečkauskienė – jos didenybės smuiko garsais palietė gilesnius klausytojų jausmus. Dainininkė O.
Galminaitė iš Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos buvo pagirta už drąsumą. Skaitovė D. Burinskytė iš Šiluvos vidurinės mokyklos skaitė savo kūrybos jautrų eilėraštį apie žmogaus dvasinę stiprybę, ji sulaukė šiltų aplodismentų. Publikos palaikymas lydėjo ir dainininkę V. Adomaitytę iš Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos (vadovas  V. Vasiliauskas). Plastika ir nušlifuotu ritmu visus žiūrovus žavėjo N. Šlopšnienės šokėjos, o aistringas grupės „Dancing  Queens“ pasirodymas ypač patraukė stipriosios lyties atstovų dėmesį. Muzikinės grupės iš Raseinių rajono Kultūros centro Plikių filialo (vadovas A. Kazlauskas) lyriškas pasirodmas tiko atokvėpiui. Smagiai nuteikė ir šokėjos-strakaliukės iš to paties filialo (vadovės L. Litvinskienė ir A. Ročkienė).
Skudutininkų ansamblis iš Pryšmančių (vadovas J. Jusčius) su skudučių trėlėmis iš rūškano, šlapio rudens nukėlė į pavasarį, į piemenavimo dienas – ne vienas vyresnio amžiaus žiūrovas prisiminė, kaip vaikystėje iš žilvičio darydavo švilpynes, panašias į skudučius.Dainininkė E. Neverdauskaitė turėjo nemažą savo bendraamžių palaikymo komandą ir sulaukė audringų ovacijų – dainavimas ir pati atlikėja išsiskyrė iš gausybės dalyvių (vadovė R. Gadliauskienė). Na, o šokėjų kolektyvas „Tormento“ – tikras tornadas, kai įsiveržė į sceną aistringų amazonių pulkas, negalėjai atitraukti nei žvilgsnio, nei objektyvo.
Už tai, kad tobulėja, gražių pagyrimo žodžių iš komisijos narių sulaukė kapela ir berniukų vokalinis ansamblis iš Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos (vadovas J. Jusčius). Šokėjų grupė „Don’t stop“ aitrino žiūrovus, skatino audringiems aplodismentams. Gražios, grakščios, ką čia ir pridėsi, tos šokėjos iš Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos. Ar tik ne Karolinos Juškaitės pamaina – dainininkė Renata Kumpikevičiūtė iš Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos (vadovė E. Kumpikevičienė)? Dainininkė žiūrovų buvo labai maloniai priimta, palydėta gausiais plojimais. Tiksliais, grakščiais judesiukais pradžiugino Aušros Jukilaitienės vadovaujamas Raseinių rajono kultūros centro šokėjų kolektyvas. Nei vienas raseiniškis dar nebuvo grojęs skrabalais, todėl studentas iš Girkalnio Dainius Vaitekūnas ir nustebino, ir pralinksmino, talentų šou puikiai sugrojęs skrabalais.
Pasibaigus talentų pasirodymui, kol komisija tarėsi dėl nominacijų ir laureato titulo, žiūrovams nuotaikingai koncertavo viena geriausių Raseinių krašte dainininkių Karolina Juškaitė. Vertinimo komisija – Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valdonė Balčaitienė, Raseinių r. kultūros centro renginių režisierė Laimutė Liauškienė, Raseinių r. kultūros centro mišraus choro „Šatrija“ vadovas Gražvydas Jegnoras dėl laureato neabejojo – matė, kas sulaukė didžiausio žiūrovų palaikymo. Visi dalyviai buvo nominuoti, jiems įteiktos dovanėlės, gėlės, o kai paskelbė laureate Zitą – 85 metų skaitovę iš Šiluvos, – visa publika atsistojo ir aplodismentais bei skanduotėmis pritarė komisijos sprendimui.
Gražius, šiltus žodžius išsakė renginio globėjos – Raseinių rajono savivaldybės atstovė, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, taip pat LR Seimo nario E. Jonylos padėjėja Diana Kaupaitienė. Laureatei Zitai Tiškutei buvo įteikta daug gėlių ir pagrindinis LR Seimo nario Remigijaus Ačo piniginis prizas.
Kultūros centro renginių vedėjas E. Juška sakė, kad būtų gera sulaukti ir kitokio žanro talentų – ne vien šokančių, muzikuojančių, skaitančių. Iš tikro galimybės yra neribotos. Tikėkite savimi, kurkite, iš mažyčių kibirkštėlių darykite malonius dalykus sau ir kitiems.  Mūsų tauta talentinga, tik gal šiek  tiek konservatyvi. Talentus reikia atrasti, paskatinti, paraginti, kad jie pradžiugintų visuomenę.

Komentarų nėra