Tarp legendos ir realybės

Versija spausdinimui

Vasario 27 dieną vyko Butkiškės filialo bibliotekos organizuotas kavagėris su Raseinių Magde. Vyko edukacija „Raseinių Magdė. Tarp legendos ir realybės“, ją vedė VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas, pedagogas Arnas Zmitra.
Apie Raseinių Magdę poemą parašė net Maironis. Jis pateikė ir versiją, kas ta Raseinių Magdė – tai moteris, kuriai daug kas pavydėjo, daug kas jos nemėgo, bet drauge gerbė ar netgi garbino.
Pasak legendų, versijos buvo dvi: pirmoji, realesnė, – kad į Raseinius iš Varšuvos atvyko prancūzaitė Magdalena, ji atvežė prancūzišką madą, tai, kas buvo visiškai neįprasta Raseiniuose. Raseiniškės ėmė jos pavyzdžiu puoštis, kopijuoti ir ne visos pataikydavo į madą.
Antroji – prie šulinio (dabartinis Magdės šulinys), iš kurio raseiniškiai semdavo gėlą vandenį, kažkada stovėjusi šventosios Magdalenos skulptūra, taip jam prilipęs Magdės vardas.
Įdomus pasakojimas, papildytas skaidrėmis, prabėgo labai greitai. Visko daug ir įdomaus apie Raseinių kraštą galėtų papasakoti Arnas, nes jis tarsi vaikščiojanti enciklopedija. Vėliau ragavome „Magdės“ pyragą ir bendravome prie kavos puodelio.
Ačiū visiems atėjusiems papildyti žinių bagažo apie mūsų kraštą, pasiklausiusiems legendų ir pasilikusiems paspėlioti, kuri versija realesnė.
Bandžiau įsijausti į Magdės vaidmenį, pasirodo, nelabai pataikiau su stiliumi. Pasitaisysiu.
Vilma Augustinavičienė, Butkiškės filialo vyresnioji bibliotekininkė

Komentarų nėra