Tarptautiniame menų konkurse – sidabro ir bronzos medaliai

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai dalyvavo XIX tarptautiniame vizualiųjų menų konkurse „Aš gyvenu prie jūros“ Latvijoje (XIX International Visual Art Competition „I live by the Sea“). Šių metų tema – „Aš ir jūra“.
Konkurse dalyvavo 1 152 dalyviai iš 12 šalių: Baltarusijos, Estijos, Italijos, Kinijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Portugalijos, Rumunijos, Ukrainos, Turkijos. Daugiausia dalyvių – iš Latvijos. Buvo galima dalyvauti keliose meno srityse: tapybos, grafikos, tekstilės, kompiuterinės grafikos. Nugalėtojams išdalyti apdovanojimai: specialusis UNESCO prizas, 1 pagrindinis „Grand“ apdovanojimas, 12 aukso medalių, 16 sidabro, 21 bronzos ir 96 padėkos.
Dailės studijos mokiniai šiam tarptautiniam konkursui pateikė 10 įvairiomis technikomis atliktų darbų. Geriausiai tarptautinės vertinimo komisijos buvo įvertinti du dailės studijos kūriniai: dešimtmetės Margaritos Griciūtės tapybos darbas „Prie jūros“ (II vieta, sidabro medalis) ir Medėjos Vaitkevičiūtės „Jūros istorija“ (III vieta, bronzos medalis). Jaunosios menininkės tapo šio tarptautinio konkurso laureatėmis. Dar vienai dailės studijos mokinei dešimtmetei Astrėjai Vaitkevičiūtei už mišria technika atliktą darbą „Linksmybės jūroje“ įteikta padėka už sėkmingą dalyvavimą ir kūrybišką temos atskleidimą.
Džiugu, kad dailės studijos mokiniai sėkmingai pasirodo ne tik respublikoje, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Šis mokinių įvertinimas – tai savęs išbandymas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Dalia Rapalytė,
Raseinių rajono kultūros centro
dailės studijos vadovė

Komentarų nėra