Tarptautinio projekto partnerių vizitas Raseiniuose

Siųsti Versija spausdinimui

VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centre liepos pradžioje lankėsi partneriai, dalyvaujantys Europos regioninės plėtros fondo finansuojamos programos „Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014–2020“ projekte „StepForward: activating personal resources and developing employability skills/I can work“ Nr. LLI-468. Projektas vyksta nuo 2021 m. vasario 1 d. iki 2023 m. sausio 31 d. Pagrindinis jo tikslas – skatinti supratimą apie tai, kaip negalią turintys žmonės gali dirbti ir būti lygiateisiais visuomenės nariais, suteikti projekte dalyvaujantiems asmenims darbinių įgūdžių ir taip padėti įsilieti į darbo rinką. Projekto partneriai – Kretingos dienos veiklos centras, Kuržemės planavimo regionas, Kuldigos apskrities savivaldybė ir VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centras.
Renginio svečius aplankė ir sveikinimo žodį tarė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė. Džiugu, kad Raseinių rajono savivaldybė finansiškai prisidėjo prie šio projekto.
Viena iš projekte numatytų veiklų – patirties pasidalinimo vizitas Lietuvoje. Po ilgo karantino tai vienas pirmųjų visų partnerių susitikimų vykęs gyvai. Atvykę svečiai domėjosi centre neįgaliesiems teikiamomis paslaugomis: socialinių dirbtuvių veikla, dienos socialine globa, lankėsi naujose keramikos dirbtuvėse, apžiūrėjo įsigytą įrangą – molio krosnį, lentynas, stalus, pritaikytus neįgaliesiems, susipažino su centro lankytojais. Latvijos ir Lietuvos specialistai lankėsi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Raseinių skyriaus nakvynės namuose, su teikiamomis socialinėmis paslaugomis supažindino darbuotoja Stasė Zaicienė.
Antra renginio diena prasidėjo projekto darbo grupės susitikimu, aptartos jau įvykdytos veiklos, įvertinti pasiekti rezultatai ir planuotas tolesnis projekto vykdymo procesas. Žinoma, nepamiršome, kad dvasinė sveikata yra ne ką mažiau svarbi, vykome į Šiluvą, kur tūkstančiai žmonių atvyksta ieškodami dvasinės ramybės, prašoma fizinio ir dvasinio išgijimo.
Vykdant šį projektą artimiausiu metu neįgalieji turės galimybę lankytis ir stiprinti emocinę bei fizinę sveikatą multisensoriniame kambaryje. Tai leis jiems geriau jaustis, atsipalaiduoti, sumažinti emocinę įtampą. Taip pat numatytos neįgaliųjų stovyklos Kretingoje ir Kuržemėje. Suplanuoti ir mokymai specialistams, kalbėsime apie intelekto sutrikimą turinčių asmenų integraciją į darbo rinką.
Dėkojame mūsų projekto part­neriams už puikų tarptautinį susitikimą, o centro darbuotojams – už gražų kolegų priėmimą.
Asta Stanaitienė,
VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir
paslaugų centro direktorė,
Jurga Nekrošiūtė,
projekto „Interreg Latvija–Lietuva“ koordinatorė

Komentarų nėra