Tarptautinis tvarumo projektas „Aplinkos draugai“
Pavasaris – puikus metas pasirÅ«pinti aplinkos Å¡vara! Mokytojos metodininkÄ—s Neringa NorvaiÅ¡ienÄ—, Vilma VedauskienÄ— ir mokytoja Aida RutkauskienÄ— pakvietÄ— Raseinių mokyklos-daugiafunkcio centro „Spindulys“ didelių Å¡irdžių bendruomenÄ™ prisiminti atliekų rūšiavimo taisykles, surinkti ir teisingai iÅ¡rūšiuoti aplinkoje besimÄ—tanÄias Å¡iukÅ¡les, o surinktas atliekas kÅ«rybiÅ¡kai perdirbti.
Projektas truko tris savaites. Pirmoji savaitė buvo skirta rūšiavimo konteinerių spalvoms įtvirtinti: mėlynas (popieriui), žalias (stiklui), geltonas (plastikui ir metalui). Taip pat išmokti, kokias atliekas galima į juos mesti, o kokių negalima. Klasėse mokiniai gamino spalvotus rūšiavimo konteinerius, teoriškai ir praktiškai bandė teisingai surūšiuoti šiukšles.
Antroji savaitÄ— pakvietÄ— bendruomenÄ™ į laukÄ…. Rinkome Å¡iukÅ¡les aplink mokyklos teritorijÄ…, rūšiavome jas į konteinerius. Å ios savaitÄ—s užduotis buvo atlikti eksperimentÄ… su iriomis ir neiriomis Å¡iukÅ¡lÄ—mis. Mokiniai stebÄ—jo, kaip laikui bÄ—gant keiÄiasi jų bÅ«sena, kas atsitinka su plastiku, popieriumi ir organinÄ—mis atliekomis per savaitÄ™ ar ilgiau. SavaitÄ—s rezultatus aptarÄ—me susirinkÄ™ salÄ—je. KÄ—lÄ—me klausimÄ…: ar gali Å¡iukÅ¡lÄ—s gyventi ilgiau už mus?
Rūšiavimo tikslas yra ne tik Å¡vari aplinka, nerūšiuotos atliekos gali užterÅ¡ti orÄ…, kuriuo kvÄ—puojame, ir vandenį, kurį ne tik geriame, bet kuriame gyvuoja upių ir vandenynų gyventojai. TreÄios savaitÄ—s tema – „Švaraus vandenyno gyventojai“. SimboliÅ¡kai iÅ¡ surinktų Å¡iukÅ¡lių pakvietÄ—me pagaminti įvairiausius jÅ«rų gyvÅ«nus. Ekspozicija papuošė mokyklos vestibiulį.
Paskutinę savaitę gaminant jūros gyvūnus iš antrinių žaliavų, prie mūsų virtualiai prisijungė mokyklos partneriai iš Raikulos mokyklos Estijoje ir Zestafonės mokyklos Nr. 5 bei „Oriono“ mokyklos reabilitacijos centro Sakartvele.
Trijų savaiÄių mokymosi, komandinio ir kÅ«rybinio darbo kulminacija tapo finalinis renginys su viktorina, estafetÄ—mis ir žaidimais. KlasÄ—s buvo apdovanotos padÄ—komis, o kiekvienas dalyvis gavo „Aplinkos draugo“ ženklelį.
Esam dėkingos, labai džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų bendruomene, kuri taip aktyviai ir atsakingai prisidėjo prie projekto.
Aida RutkauskienÄ—,
mokytoja metodininkÄ—

