Tarptautinis tvarumo projektas „Aplinkos draugai“
Pavasaris – puikus metas pasirūpinti aplinkos švara! Mokytojos metodininkės Neringa Norvaišienė, Vilma Vedauskienė ir mokytoja Aida Rutkauskienė pakvietė Raseinių mokyklos-daugiafunkcio centro „Spindulys“ didelių širdžių bendruomenę prisiminti atliekų rūšiavimo taisykles, surinkti ir teisingai išrūšiuoti aplinkoje besimėtančias šiukšles, o surinktas atliekas kūrybiškai perdirbti.
Projektas truko tris savaites. Pirmoji savaitė buvo skirta rūšiavimo konteinerių spalvoms įtvirtinti: mėlynas (popieriui), žalias (stiklui), geltonas (plastikui ir metalui). Taip pat išmokti, kokias atliekas galima į juos mesti, o kokių negalima. Klasėse mokiniai gamino spalvotus rūšiavimo konteinerius, teoriškai ir praktiškai bandė teisingai surūšiuoti šiukšles.
Antroji savaitė pakvietė bendruomenę į lauką. Rinkome šiukšles aplink mokyklos teritoriją, rūšiavome jas į konteinerius. Šios savaitės užduotis buvo atlikti eksperimentą su iriomis ir neiriomis šiukšlėmis. Mokiniai stebėjo, kaip laikui bėgant keičiasi jų būsena, kas atsitinka su plastiku, popieriumi ir organinėmis atliekomis per savaitę ar ilgiau. Savaitės rezultatus aptarėme susirinkę salėje. Kėlėme klausimą: ar gali šiukšlės gyventi ilgiau už mus?
Rūšiavimo tikslas yra ne tik švari aplinka, nerūšiuotos atliekos gali užteršti orą, kuriuo kvėpuojame, ir vandenį, kurį ne tik geriame, bet kuriame gyvuoja upių ir vandenynų gyventojai. Trečios savaitės tema – „Švaraus vandenyno gyventojai“. Simboliškai iš surinktų šiukšlių pakvietėme pagaminti įvairiausius jūrų gyvūnus. Ekspozicija papuošė mokyklos vestibiulį.
Paskutinę savaitę gaminant jūros gyvūnus iš antrinių žaliavų, prie mūsų virtualiai prisijungė mokyklos partneriai iš Raikulos mokyklos Estijoje ir Zestafonės mokyklos Nr. 5 bei „Oriono“ mokyklos reabilitacijos centro Sakartvele.
Trijų savaičių mokymosi, komandinio ir kūrybinio darbo kulminacija tapo finalinis renginys su viktorina, estafetėmis ir žaidimais. Klasės buvo apdovanotos padėkomis, o kiekvienas dalyvis gavo „Aplinkos draugo“ ženklelį.
Esam dėkingos, labai džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų bendruomene, kuri taip aktyviai ir atsakingai prisidėjo prie projekto.
Aida Rutkauskienė,
mokytoja metodininkė