Tęstinė tarptautinė stovykla „Emocijų dėlionė“

Versija spausdinimui

Raseinių specialioji mokykla yra pati didžiausia bendruomenė rajone, teikianti specializuotą ugdymą specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams, telkianti ugdymo ir pagalbos specialistus, šeimas, auginančias vaikus su negalia. Rugsėjį ši atvira, moderni ir saugi didelių širdžių bendruomenė duris atvers kaip Raseinių mokykla-daugiafunkcis centras „Spindulys“.

2023–2024 m. m. buvo kupini įkvepiančių patirčių. Didžiausias mokslo metų pabaigos projektas – tęstinė tarptautinė stovykla „Emocijų dėlionė“, joje dalyvavo net 42 specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai iš Lietuvos ir Estijos Raikkülos mokyklos. Galimybė susitikti su bendraamžiais iš kitų šalių, bendras dalyvavimas kultūrinėse, meninėse, pažintinėse veiklose leido kiekvienam geriau suprasti savo tapatumą, atrasti bendrų bruožų su bendraamžiais, kartu turiningai leisti laiką, patirti kūrybos, bendravimo ir bendradarbiavimo jausmą ir, svarbiausia, paskatino motyvacijos ir savivertės augimą. Projektą finansavo Lietuvos dukterų organizacija Los Andžele ir Raseinių rajono savivaldybė.

Šių metų stovyklos veiklos buvo įgyvendinamos etnokultūrine kryptimi. Pažintis su Lietuvos etnokultūriniu, gamtiniu, istoriniu paveldu panaudota kaip „įrankiai“ socialiai jautresnės grupės vaikų (turinčių negalią) sėkmingai socializacijai vasaros metu.
Stovyklautojai lankėsi muziejuose, gamtos ir istorijos objektuose, dalyvavo etnokultūrinėse amatų, maisto ruošimo, pažintinėse edukacijose, kuriose buvo pristatomos turtingos senelių ir prosenelių tradicijos ir papročiai. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas liaudies dainų mokymuisi ir dainavimui (lietuvių ir estų kalbomis) taip stiprinant pagarbą Baltijos šalių dainų šventės tradicijoms.

Sandra Maslauskienė,
Raseinių specialiosios mokyklos
direktorė, projekto vadovė

Komentarų nėra