Tėvas, kuris rūpinasi

Siųsti Versija spausdinimui

Besirūpinančio tėvo provaizdis – tai neatsiejama krikščionybės ir kartu itin unikali lietuvybės dalis, kaip ir kryždirbystė bei rūpintojėlių drožimas. Tai savotiška malda, meditacija, į kurią sutelkiamas visas paprastas, tačiau itin prasmingas tikėjimas. Tamsūs žiemos vakarai, kai žemės darbai būdavo nebeaktualūs, tapdavo aktyviu Dievo ir žmogaus dialogu. Biblijoje medis yra kaip gyvybės, pažinimo, o svarbiausia – atpirkimo ženklas.
Prieš jūsų akis – medinių rūpintojėlių gausa, kurta skirtingų tautodailės meistrų ir jų mokinių. Ji leidžia kiekvienam apsilankiusiam išgyventi potyrį, kad žmogui ne tik suteikta kūrybiškumo dovana, tačiau taip pat ir gili bendrystė. Kviečiame pažvelgti ir drauge panirti į išgyvenimą, kad Tėvas visada mumis rūpinasi. Tikime, kad tuomet ir malda „Tėve mūsų“ suskambės kitu akordu širdyje.
Parodos organizatorius – VšĮ Šiluvos piligrimų centras, draugas – Raseinių krašto istorijos muziejus, kuratorė – s. Regina Teresiutė. Parodos vieta – Šiluvos piligrimų centras, M. Jurgaičio a. 17A, Šiluva. Paroda veikia iki 2023 m.
spalio 1 d.
Organizatoriai

Komentarų nėra