Tėvynės dainų vakaras Betygaloje

Siųsti Versija spausdinimui

Ar galėtume prieštarauti Platonui, kad muzika yra grožis, įsiskverbiantis į sielos gelmes ir darantis žmogų gražų? Ar galime prieštarauti R.M.Rilkės teiginiui, kad muzikos uždavinys yra išlaisvinti žmogų? Graikų filosofas ir vokiečių poetas sutartinai priskiria dainai transformuojančią jėgą.
Palyginus su kitais menais, daina yra labiausiai paplitusi lietuvių tautos gyvenime ir užima ypatingą vietą. Ko gero, nėra gyvenimo srities, kuri nebūtų apdainuota. Lietuvių polinkį dainuoti galima būtų įvardyti kaip prigimtinį. Pasak G.Krivickienės, pradėjus rinkti lietuvių liaudies dainas, dauguma senesnių moterų mokėjo iki 300–400 melodijų ir pilnus dainų tekstus. Lietuvių tautos gyvenime daina – tai sielos atspindys, ji atliekama ne dėl klausytojo, kuriam būtų leista abejingai klausytis. Daina tartum savotiškas kvieslys pabūti kartu ir turi dalyvauti visi esantieji. Todėl nenuostabu, kad pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną į Tėvynės dainų vakarą Betygaloje susirinko daugiau kaip pusšimtis dainininkų ir tiek pat, o gal ir daugiau jiems pritariančių.
Skambias dainas susirinkusiems dovanojo Ariogalos mišrus ansamblis „Radasta“ ir  liaudiškos muzikos kolektyvas „Versmė“ (vad. Renata Aleksiejienė), Betygalos moterų vokalinis ansamblis (vad. Vaida Aputytė), Gėluvos moterų vokalinis ansamblis (vad. Rita Andriuškevičienė), Katauskių moterų ansamblis „Pienė“ (vad. Saulius Beniulis), brolių Modesto ir Kęstučio Kliknų duetas, Berteškių moterų vokalinis ansamblis „Lelija“ (vad. Jolita Lukonaitienė), Kaulakių moterų vokalinis ansamblis (vad. Valdas Paulauskas), Paliepių moterų ansamblis ir merginų duetas (vad. V.Aputytė), Viduklės moterų duetas (vad. Ligita Matelienė), solistas Vaidotas Vilkas, Nemakščių dainininkai (vad. Remigijus Laugalis).
Vakaro dalyvius sveikino Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Vazgys, Betygalos, Kaulakių ir Nemakščių seniūnijų seniūnai Stanislovas Totilas, Antanas Valantinas, Remigijus Laugalis. Už gražią šventę Betygaloje dėkojo Betygalos kaimų bendruomenės pirmininkė Gema Račienė, kaimų bendruomenės „Pagraja“ pirmininkas Vidas Lukošius ir kultūrinių renginių organizatorė Ariogaloje Rasa Sadauskienė.
Šventė baigėsi bendra daina „Gimę mes Lietuvoj“, ją dainavo visi tą vakarą buvę kartu. Išsiskyrėme išlaisvinę sielos gelmes ir gražesni. Už šventės įamžinimą dėkojame fotografui Vytaliui Judickui.
Janina Baltkojienė,
kultūrinių renginių organizatorė Betygaloje

Komentarų nėra