Tiesos gatvės ateitis – miglota

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

„Skaitėme „Alio, Raseinių“ publikaciją apie Vytauto Didžiojo gatvės atnaujinimą. Gražu, kad mūsų miestas eina atsinaujinimo keliu, bet kitos gatvės lieka užmarštyje. Turime galvoje Tiesos gatvę. Siekdami, kad ši gatvė būtų sutvarkyta, rinkome parašus, bendravome su atsakingais Raseinių rajono savivaldybės administracijos darbuotojais, ponu meru, bet iš viso to liko tik pažadai. Neilga ta mūsų gatvelės atkarpa – gal kokie 300 metrų, bet labai norėtumėme, kad rudenį ir pavasarį nereikėtų po purvą klampoti, o vasarą skendėti dulkių debesyse. Šiuo metu gatvėje – vienos duobės. Prašėme, kad nors žvyro ir skaldos papiltų, tačiau veltui. Kodėl mes užmiršti?“ – tokiu laišku į redakciją kreipėsi Tiesos gatvės gyventojai. Į apleistos gatvės gyventojų skundą paprašėme atsakyti Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einančio Algirdo Griciaus.

A.Gricius:

„Yra nustatytas miesto gatvių tvarkymo eiliškumas, ir tą eiliškumą yra patvirtinusi taryba. Tik jos nutarimu galima kažką keisti, tai yra nustatyti pirmumą gatvei, kurią buvo numatyta tvarkyti vėliau. Esu kalbėjęs su Tiesos gatvės gyventojais. Praėjusį pavasarį gatvė šiek tiek buvo aptvarkyta, tačiau rudeniški orai ją vėl sugadino, todėl situacija dabar yra iš tiesų bloga.
Dėl šios gatvės esu taręsis ir su Raseinių seniūnu, ir su bendrovės „Raseinių komunalinės paslaugos“ vadovybe, kad pagal galimybes ta gatvė vėl būtų bent šiek tiek aptvarkyta, panaudojant žvyrą. Tikėkimės, kad orai tiems planams nesutrukdys.
Jei gyventojai norėtų daugiau informacijos apie šios gatvės taisymo planus, turėtų kreiptis į seniūną. Seniūnijoje yra sąrašai, kuriuose matyti, kada kokia gatvė bus tvarkoma. Teikimus dėl gatvių tvarkymo rašo seniūnai, o sprendimus priima taryba. Seniūnas su seniūnaičiais ir gatvių atstovais turi rengti susirinkimus, aptarti gatvių tvarkymo eiliškumo klausimus ir sudaryti siūlomą eilę. Gyventojams noriu priminti, kad seniūnas turi tiek galių, kiek jam jų suteikia patys gyventojai. Tad gatvės pozicija eilės sąraše nemažai priklauso
nuo gatvės atstovų aktyvumo. Žinoma, daug kas priklauso nuo politikų, o politikų nuomonės gali būti labai skirtingos. Jas gali veikti ir tam tikri lobistiniai interesai, gal dar kažkas, tačiau dažniausiai politikai nėra linkę keisti jau nustatyto gatvių tvarkymo eiliškumo. Tiesa, dėl tam tikru būdu susiklosčiusių aplinkybių, gatvių tvarkymo eiliškumas gali pakisti. Taip gali atsitikti, pavyzdžiui, vykdant vandentvarkos projektus, kai kurios nors gatvės asfaltavimo darbus tenka atidėti dėl požeminių magistralių tiesimo. Tuomet gali būti išasfal-
tuota kita gatvė, bet ir tuomet, savaime suprantama, turi būti atsižvelgiama į eiliškumo principą“.

Komentarų nėra