Tomui – košmariški išbandymai liepsnose

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Iš lentpjūvės išbėgęs degantis vaikinas užminė daug mįslių baisią istoriją aptarinėjančiai Gylių kaimo bendruomenei ir įvykio peripetijas narpliojantiems kriminalistams.

Praėjusią savaitę pagrindinės šalies informacinės agentūros, interneto portalai ir dienraščiai žaibiškai paskelbė apie Viduklės seniūnijos Gylių kaime įvykusią nelaimę: lentpjūvėje keli vaikinai apipylė benzinu devyniolikmetį šio kaimo gyventoją Tomą Umantą ir padegė.                 .
Vaikinas atsidūrė Raseinių ligoninės reanimacijoje, kur jam buvo nustatyti ketvirtadalį kūno apėmę nudegimai. Reanimacijos skyriaus vedėja Rita Gerdvilaitė savaitraštį  „Alio, Raseiniai“ informavo, kad dalis nudegimų – labai gilūs, todėl gali tekti atlikti kai kurių vietų odos persodinimo operaciją.    .
„Vaikinas – nekalbus. Apie įvykį nieko nepasakoja“, – pabrėžė vedėja.

Apie įvykio aplinkybes kalbėti nenorėjo ir Raseinių rajono policijos komisariato atstovai. Tepasakė, jog kol vyksta tyrimas, jokių komentarų nebus. Tačiau netikėtaipats Tomas savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ pateikė savo komentarą, kuris pasirodė visiškai netikėtas, paneigiantis visas iki tol aptarinėtas incidento versijas.Praėjusią savaitę Raseinių rajono
policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas žurnalistams teigė, jog tiriamos kelios įvykio versijos, bet pagrindinė – padegimas. Pareigūnas neneigė, kad lentpjūvė, kurioje įvyko incidentas, priklauso jo uošviui Antanui Kleinauskui.                .
Remiantis pirminiais parodymais, buvo teigiama, kad į lentpjūvę atėjo kaimynas, kaltinantis T.Umantą krosnelės vagyste, ir dar keli vaikinai. Esą vienas jų, gerokai įkaušęs, grasino T.Umantą užmušti.     .
Nukentėjęs vaikinas pasakojęs, jog dirbo nusivilkęs megztinį. Atėjus pietų metui, jį apsivilko. Megztinis pasirodęs įtartinai drėgnas.  Kad megztinis galėjo būti apšlakstytas benzinu, T.Umantas supratęs tik tuomet, kai vienas iš lentpjūvėje buvusių vaikinų metė į jį degtuką. Rūbas žaibiškai užsiliepsnojo.
Tiriant šią versiją, lentpjūvėje apsilankę vaikinai buvo sulaikyti ir apklausti. Visi įtarimus neigė, o kai kurie iš jų tikino turintys šimtaprocentinį alibi – įvykio metu buvę pamokose. Tokius jų teiginius patvirtino ir pedagogai. Tačiau, kai kurių šaltinių duomenimis, tai dar nereiškia, kad jie negalėjo pertraukos metu dviračiais atvažiuoti į lentpjūvę, kuri yra maždaug už kilometro nuo mokyklos.
Antra versija, kurią nagrinėjo tyrėjai – devyniolikmetis galėjo nukentėti per nelaimingą atsitikimą. Pavyzdžiui, kai rūkydamas pylė benziną į motorinį pjūklą.       .
Tačiau dabar aiškėja, kad abi versijos gali būti klaidingos.             .

Tvirtina, kad pasivaideno .

Praėjusį savaitgalį Raseiniuosevykusios Rudens šventės metu ėmė sklisti kalbos, kad T.Umantas tvirtina, jog užsidegė pats, bandydamas nugvelbti iš lentpjūvės savininko šlakelį degalų motociklui.
Apie šią versiją pasakoję žmonės sakė išgirdę ją iš lentpjūvės savikui man tai patvirtino pats T.Umantas. Aš jį dažnai lankau Kauno klinikose. Atvežu maisto, buvau atvežęs į pasimatymą ir mamą“, – savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ prisipažino A.Kleinauskas.
Jis pabrėžė esąs labai pasipiktinęs spaudoje pasirodžiusiomis užuominomis neva jo žentas, Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas K.Užemeckas, gali da-
ryti įtaką tyrimui.               .
„Kad būtų išvengta nepagrįstų įtarimų, žentas nuo tyrimo nusišalino“, – pabrėžė A.Kleinauskas.  Tai patvirtino ir pats K.Užemeckas, pranešęs, kad kreipėsi į Raseinių prokuratūrą, prašydamas, kad ji imtųsi tyrimo dėl incidento lentpjūvėje. Jis taip pat užsiminė girdėjęs apie naujus T.Umanto teiginius, jog dėl nelaimės kaltas tik jis pats.                   .

Paprašė degtukų .

Norėdami tuo įsitikinti, apsilankėme Kauno klinikų nudegimų skyriaus palatoje, kurioje dabar gydomas nukentėjęs vaikinas. ninko A. Kleinausko.            .
„Aš tai išgirdau iš policijos. Pas-„Tomukas paguldytas štai ten“, – nurodė T.Umanto palatą budinti gydytoja.                 .
Vaikiną radau sėdintį ant lovos dvivietėje palatoje. Ant stalelio – vaisvandenių butelis. Paklaustas, ar ko nors nestinga, Tomas sakė, kad visko jam gausiai atveža iš Raseinių.                 .
Paprašiau papasakoti apie lentpjūvėje įvykusią nelaimę.            .
„Norėjau pasivažinėti su parpaliu. Sugalvojau įsipilti į bambalį benzino. Pilant benziną, sušlapo rankovė. Kai degiausi cigaretę, rankovė užsidegė. Bandžiau gesinti trindamas rankovę į megztinį. Užsidegė visas megztinis. Nubėgau prie vandens krano ir apsipyliau vandeniu, kad taip neskaudėtų. Paskui parbėgau rėkdamas namo, iškvietė greitąją, nuvežė į ligoninę“, – pasakojo T.Umantas.
Paklaustas, kodėl anksčiau pasakojo istoriją apie jį padegusius įkaušusius vaikinus, T.Umantas kelis kartus pakartojo: „Vaidentis man pradėjo“.                 .
Atsisveikindamas pasiteiravau, gal kuo jam galėčiau padėti.

„Turiu vieną prašymą. Gal galėtumėte man nupirkti degtukų. Neturiu kuo prisidegti cigaretės“, – kuk liai ištarė vaikinas.               .

Tikisi Savivaldybės pagalbos

Viduklės seniūnijos, kuriai priklauso Gylių kaimas, seniūnas Gytis Šulinskas sakė, kad T.Umantas auga sunkiai besiverčiančioje šeimoje, kuriai nuolat reikia socialinės paramos.                  .
„Socialine prasme, tai sudėtinga, gyvenimo nemokanti susitvarkyti šeima, tačiau apie vaikus negalėčiau pasakyti nieko bloga. Umančiukai nieko nepavogs, nėra įžūlūs“, – dalijosi pastebėjimais seniūnijos Socialinių paslaugų centro specialistė socialiniam darbui Gerda Visockienė.              .
Seniūnijos darbuotojai svarsto, kaip padėti darbingo vyro netekusiai šeimai.                  .
„Surinksime visas būtinas pažymas apie T.Umanto sveikatos būklę ir kreipsimės pagalbos į Savivaldybę. Esu įsitikinusi, kad ji padės“,- sakė dėl vaikino ir šeimos nelaimės nuoširdžiai išgyvenanti G.Visockienė.

Komentarų nėra