Tradicinė „Rudens gėrybių šventė“ Mirkliuose

Siųsti Versija spausdinimui

Rugsėjo 10 d. Mirklių kaimo bendruomenėje vyko tradicinė ,,Rudens gėrybių šventė“. Nuo pat ankstyvo ryto bendruomenės nariai šurmuliavo ir plušo ruošdamiesi šventei, o sklindanti muzika kvietė atvykti, pabendrauti ir puikiai praleisti laiką drauge.
Rudens gėrybių šventė – tai tradicinis renginys Raseinių rajono kaimo bendruomenėje, jį pagal parengtą projektą finansavo ir lėšas projektui įgyvendinti skyrė Žemės ūkio ministerija, renginio partneris – Raseinių rajono kultūros centras, globėja – Raseinių rajono savivaldybė.
Džiugu, kad į kvietimą atsiliepė būrys svečių ir pagerbė vietos gyventojus savo buvimu drauge. Tai Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Savivaldybės tarybos narys, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas, Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, Savivaldybės tarybos narė, Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė Diana Kaupaitienė, Savivaldybės tarybos narė, Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Garliauskienė, Savivaldybės tarybos narys Vincas Blinstrubas, Ariogalos bendruomenės pirmininkė Petrona Stankienė, Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė.
Organizuojant tradicinį renginį šiais metais kartu su Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatore Žaneta Vaištariene paieškojome naujų renginio formų, didesnis dėmesys buvo skiriamas vaikams, jie galėjo dūkti batutuose, dalyvauti įvairiose edukacijose ir žaidimuose.
Atvykusiuosius nuotaikingai pasitiko peliukas Mikis su registratore Judita Bernatavičiene, o šventę pradėję Neringos šokių studijos mažieji šokėjai visus linksmai nuteikė.
Renginio vedėjai Ž. Vaištarienė ir Modestas Rimkus, įsikūniję į ūkininkus, netradiciškai supažindino su renginio programa, o ji buvo labai įvairi – demonstruoti amatai, vyko prekyba, ūkininkų mugė, piešinių konkursas, muiliukų gaminimo edukacija, piešimas ant vandens ebru dažais, galima buvo dalyvauti sportinėse rungtyse – šaškių, smiginio, stalo teniso, baudų metimo ir kitose. Po jų vyko apdovanojimai.
Vykdėme ir eismo saugumo projektą, nes Mirklių kaimo bendruomenė dalyvauja konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2021–2022 m.“. Dar prieš atvykstant Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnams Giedrei Deveikienei ir Dariui Jonaičiui renginio vedėjai Žaneta ir Modestas pravedė viktoriną-konkursą, o po atsakymų į klausimus išdalino saugaus eismo priemones. Atvykus bendruomenės pareigūnams buvo įdomiai praleistas laikas su jais. Būrys šventės dalyvių domėjosi policijos veikla, matavosi specialias liemenes, susipažino su jų darbo priemonėmis, įsiamžino prie policijos tarnybinių automobilių.
Visų veiklų ir renginio metu gerą nuotaiką kūrė Raseinių rajono kolektyvai: liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ (vadovai Sigita ir Antanas Vaitiekūnai), šokių studija „Next Step“ (vadovė Brigita Lendzevičienė), dainų ir šokių kolektyvas „Sugrįžki, jaunyste“ (vadovė Onutė Babonienė), Butkiškės liaudiškos muzikos kapela, Neringos šokių studijos šokėjai, Mirklių vokalinis ansamblis „Okta-va“ (vadovas Vaidotas Vilkas), Ramonų mišrus vokalinis ansamblis „Ramūs monai“ (vadovas Vaidotas Vilkas), Ariogalos mišrus vokalinis ansamblis „Radasta“ (vadovė Renata Aleksiejienė), Ariogalos bendruomenės mišrus vokalinis ansamblis „Atgija“ (vadovė Alma Judeikienė).
Kartu šokome, dainavome, žaidėme. Padėkota ir atminimo dovanos įteiktos konkurso „Gražinkime savo aplinką“ sodybų nugalėtojams, taip pat atvykusiems Raseinių rajono globos namų auklėtiniams, auklėtojai Raimondai ir visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ar bendruomenės gyvavimo: Raseinių rajono savivaldybės administracijai, Raseinių rajono vietos veiklos grupei ,,Raseinių krašto bendrija“, Raseinių rajono kultūros centrui, Raseinių seniūnijos seniūnui Rolandui Klusui, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, nuostabiai renginio vedėjai Ž. Vaištarienei ir prisijungusiam M. Rimkui, savaitraščiui „Alio, Raseiniai“, Mindaugui Tučui už įamžintas akimirkas, kavinei „Isada“ už šventinius pietus, bendruomenės nariams Ingridai Kučinskienei, Alvydui Kučinskiui, Onutei ir Edmundui Kazbarams, Neringai Šlopšnienei, Helai Šlopšnytei, Steilai Šlopšnytei, Birutei ir Česlovui Andriuliams, Andželikai Milašiūtei, Viltėjai Andriulytei, Vyteniui Andriuliui, Irenai ir Jonui Ambrulaičiams, Vilmai Beišienei, Jonui Palubinskui, Nijolei ir Viliui Irkmonams, Bronei Šlopšnienei, Genutei ir Vytautui Abraičiams, Donvinai Dambrauskaitei, Juditai Bernatavičienei, Rolandui Andraičiui ir Algimantui Andraičiui.
Galiu tik palinkėti, pasidžiaugti, kad bendruomenės narių, rėmėjų ir pagalbininkų dėka Mirklių kaimo bendruomenė didės ir nenustos garsinti savo kraštą. Į šią šventę susirinko net 173 dalyviai, daugelis pirmą kartą, todėl tikimasi, kad jie taps bendruomenės nariais ir įsijungs į veiklas.
Šventę vainikavo draugų – Kėdainių autorinės muzikos grupės „Vaivorykštė“, kuriai vadovauja Alma Jociuvienė, atliekamos dainos.
Linksmas šokis, skambi daina, nuoširdus bendravimas neleido kilti liūdnoms mintims, liko geri, gražūs prisiminimai apie įdomiai praleistą laiką.
Gražina Andraitienė,
Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra