Tradicinė rudens šventė Mirkliuose

Siųsti Versija spausdinimui

Šalta ir lietinga rugsėjo 28-oji neišgąsdino Mirklių kaimo bendruomenės narių, kurie nuo pat ankstyvo ryto plušo ruošdamiesi tradicinei Rudens gėrybių šventei. Scena buvo papuošta įvairiu ir gausiu bendruomenės narių užaugintu derliumi, o trys talpios, bet jaukios palapinės laukė svečių ir bendruomenės narių, nepabūgusių rudeninio lietaus.
Tai, kad į Mirklių kiemą rudens darbų pabaigtuvės užsuka jau ne pirmą kartą, buvo galima įsitikinti pažvelgus į labai gausų būrį susirinkusiųjų. Šiais metais tradicinėje šventėje apsilankė net 213 žmonių. Tarp jų ir garbūs svečiai: meras Andrius Bautronis, Tarybos narys ir Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, Tarybos nariai Aldona Ona Radčenko ir Antanas Kilčauskas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Raseinių skyriaus atstovas Algimantas Mielinis, Seimo Pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus padėjėja ir Lenkelių kaimo bendruomenės pirmininkė Skaidrutė Žuvelaitienė, Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė, Milašaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Romanas Daujotas, kaimo bendruomenės „Palukštys“ pirmininkas Romas Rudžinskas, Ilgižių krašto kaimų bendruomenės „Santaka“ pirmininkė Ana Šablauskienė, Raseinių seniūnijos seniūno pavaduotoja Regina Zieringienė, Kalnų kvartalo narys Andrius Vaišys bei Kėdainių rajono Beinaičių bendruomenės pirmininkė Rita Lenkelienė.
Mirklių kaimo bendruomenės tradicinį renginį pradėjo Neringos šokių studijos mažieji šokėjai, o pirmininkė Gražina Andraitienė pasveikino susirinkusiuosius ir palinkėjo gražaus pasibuvimo, šilto, jaukaus vakaro bei nepamiršo padėkoti rėmėjams, be kurių indėlio ši puiki šventė būtų sunkiai įsivaizduojama. Irena Ambrulaitienė savo eilėmis supažindino su Mirklių kaimo bendruomene, nuveiktais darbais ir pasiekimais. Šventę vedė Renata ir Rasa.
Meras A.Bautronis džiaugėsi susirinkusiųjų gausa nepaisant rudeniškų orų ir palinkėjo, kad ir toliau bendruomenės narių skaičius augtų tarsi grybai po lietaus. Jis pirmininkei padovanojo ir nepamainomą tokios šventės atributą – grybą. Kiti svečiai taip pat atvyko su dovanomis ir nuotaikingais linkėjimais.
Susirinkusiuosius šokiais ir dainomis šildė Girkalnio liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ (vad. Sigutė ir Antanas Vaitiekūnai), Neringos šokių studijos trijų grupių šokėjai (vad. Neringa Šlopšnienė), Norgėlų kaimo bendruomenės šokių kolektyvas (vad. Aušra Jukilaitienė), Ramonų kaimo bendruomenės moterų ansamblis (vad. Vytautas Kasparavičius), ansambliai iš Ariogalos ,,Radasta“ ir Versmė“ (vad. Renata Aleksiejienė). Koncertavo svečiai iš Kėdainių rajono – autorinės muzikos grupės ,,Vaivorykštė“ atlikėjos Alma Jociuvienė ir Danguolė Barauskienė, šoko  grupė ,,Don`t stop“ (vad. Jurgita Miniotienė).
Renginyje buvo demonstruojami amatai, vyko ūkininkų mugė, buvo apdovanoti konkurso „Gražinkime savo aplinką“ nugalėtojai. Dovanėlių sulaukė Raseinių rajono globos namų vaikai bei auklytės Sonata ir Ingrida. Taip pat buvo galima išbandyti jėgas sportinėse rungtyse: šaškių, šachmatų, smiginio, krepšinio baudų metimo, žaidimo su kamuoliukais. Vyko ir piešinių konkursas. Nugalėtojai apdovanoti padėkomis, taurėmis, medaliais bei prizais.
Dalyvavo prekybininkai, ūkininkė Birutė Andriulienė su savo išaugintu derliumi, vyko edukaciniai užsiėmimai, rankdarbių parodėlė. Visus vaišino kavinė „Isada“, Genutė ir Bronelė virė skanią žuvienę, Romas vaišino gardžia koše.
Tokios linksmybės galiausiai išsklaidė ir pačius lietingiausius debesis, vakarėjant pasirodė saulė. Šventės pabaigoje buvo apdovanoti renginio dalyviai, kolektyvų vadovai.
Vykdytas ir eismo saugumo projektas, nes Mirklių kaimo bendruomenė dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. Vyko viktorina, su policijos rėmėjais šventėje dalyvavusi Raseinių rajono bendruomenių pareigūnė Giedrė Deveikienė ir bendruomenės pirmininkė po atsakymų į klausimus dalijo saugaus eismo priemones.
Galiausiai paskutinį šokį sušoko Neringos šokių studijos „Zumba“ šokėjos. Šventės pabaiga buvo papuošta įspūdingais fejerverkais, nušvietusiais visą rudeninį dangų. Galima tik palinkėti, kad kaip ir ugnys, nušvietusios dangų, Mirklių bendruomenė bei sodų bendrija „Prabauda“ nenustotų kartu garsinti savo krašto.
Nuoširdžiai dėkojame Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai, Lietuvos LEADER, Raseinių rajono savivaldybės administracijai, vietos veiklos grupės ,,Raseinių krašto bendrija“ administracijai už Mirklių kaimo bendruomenės projekto „Rudens gėrybių šventė“ finansavimą, kavinei „Isada“. Nuoširdžiai ačiū rėmėjams: Raseinių rajono kultūros centrui, UAB „Danspin“ direktoriui Rosvaldui Kunickui, Vairavimo mokyklos direktoriui Dariui Adomavičiui, UAB „Raseinių žuvininkystė“ direktoriui Antanui Grigalavičiui, Raseinių seniūnijos seniūnui Rolandui Klusui, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, Neringos šokių studijai ir vadovei Neringai Šlopšnienei, ūkininkei B.Andriulienei, Mindaugui Tučui už profesionalias nuotraukas, laikraščiui „Alio, Raseiniai“, portalams raseiniunaujienos.lt, renginiairaseiniuose.lt, manoraseiniai.lt, krastietis.lt, raseiniai.online.
Nuoširdžiai dėkojame bendruomenės nariams, padėjusiems organizuoti šį renginį.

Gražina Andraitienė,
Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra