Tradicinė šventė Plikiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Birželio 28–29 d. Raseinių rajono kultūros centras Plikiuose ir kaimo bendruomenė „Gynėvė“ suorganizavo tradicinę kaimo šventę „Vasara 2019“. Ši šventė buvo ypatinga: švęsta jau dvidešimtą kartą, o Plikių liaudiškų šokių kolektyvas „Gynėvė“ (vad. Laura Liaskauskienė) minėjo savo kūrybinės veiklos 10 metų jubiliejinę šventę.
Šventė Plikiuose prasidėjo birželio 28 d. 11 val. sporto aikštyne, kur nekantriai sporto varžybų pradžios laukė jauniausi dalyviai – vaikai. Pirma rungtis buvo figūrinis važiavimas dviračiu. Vėliau vaikai išbandė rankos taiklumą smiginio, spyrio į vartus, šuolio į tolį ir netradicinėje rungtyse. Pralaimėjusių nebuvo, kiekvienas atrado savo rungtį, kurioje pasirodė geriausiai. Daugiausia apdovanojimų laimėjo Klaudijus Pratusis ir Lukas Bajorėnas. Medalius taip pat iškovojo Lėja Saročkaitė, Oskaras Pratusis, Arnas Klimavičius, Meda  Bajorėnaitė, Lukas Labutis, Dominykas Labutis, Skaistė Žuklevičiūtė, Rugilė Kinčiūtė, Mantas Kinčius ir Marius Kinčius. Taip pat buvo apdovanoti mažiausi šventės dalyviai – Gerda Žukauskaitė ir Donatas Saročka.
Birželio 29 d. nuo 12 val. vyko vyresniųjų sportinės varžybos. Buvo kovojama krepšinio ir tinklinio varžybose dėl Didžiosios Plikių taurės. Pirmą vietą krepšinio varžybose iškovojo vyrų komanda iš Ariogalos, antrą – komanda iš Jaučakių, Kauno r., trečią – komanda iš Liučiūnų, Kauno r. Tinklinio varžybose pirmą vietą užėmė Ariogalos komanda, antrą – Gėluvos komanda, trečią – Šlapučių  komanda. Visų rungčių nugalėtojus šventės organizatorės ir sporto treneris Zenonas Rajunčius apdovanojo medaliais, suvenyrais, padėkomis.
18 val. prasidėjo iškilmingas koncertas „Šokio žingsniu per gyvenimą“, skirtas šokio kolektyvo „Gynėvė“  kūrybinės veiklos 10 metų jubiliejui paminėti. Šventėje dalyvavo rajono Savivaldybės meras Andrius Bautronis, rajono Tarybos narys, Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, Čekiškės parapijos klebonas Gintautas Kabašinskas, Ariogalos seniūnijos seniūnė Ligita Žebelienė, Butkiškės kaimo bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis ir kiti svečiai. Šventinėje programoje pasirodė Plikių vokalinis ansamblis (vad. Viktoras Štilpa), Plikių liaudiškų šokių kolektyvas „Gynėvė“ (vad. L.Liaskauskienė), Vilkijos kultūros centro Čekiškės laisvalaikio salės šokių kolektyvas „Volungė“ (vad. Jolanta Girdauskienė), Pasvalio rajono Ustukių kultūros centro šokių kolektyvas „Šėltinis“ (vad. Nida Sakalauskienė), atlikėjos „Blooming Vibes“ (arfa, smuikas, vokalas). Linksma daina visus sužavėjo Dovydas Labutis (2018 m. „Dainų dainelės“ laureatas, konkurso „Dainuoju Lietuvai 2019“ laureatas ir geriausias konkurso solistas visose kategorijose, apdovanotas Kauno rajono mero specialiu „Grand Prix“ prizu). Jis atliko dainą „Jonvabalis“. Gražų kūrinį pianinu atliko Paulina Labutytė.
„Gynėvei“ pašokus paskutinį šokį, nuskambėjo gausūs aplodismentai ir sveikinimai. Sveikindamas šokių kolektyvą dešimtmečio proga, meras A.Bautronis pasidžiaugė, kad Plikiuose yra toks šaunus kolektyvas ir jis garsina Raseinių rajoną. Visi sveikintojai linkėjo dar daug metų šokti ir garsinti savo kraštą. Kaimo bendruomenė „Gynėvė“ ir Raseinių rajono kultūros centras Plikiuose, dėkodami kolektyvui už 10 gražių kūrybinės veiklos metų, kiekvienam prisilietusiam prie šokių kolektyvo ir šokusiam kartu įteikė po knygą „Gynėvė“, į kurią sudėjo gražiausias kolektyvo akimirkas.
Per šventę nebuvo pamiršti svarbiausi praėjusių metų įvykiai. Bendruomenės pirmininkė Laimutė Berštautienė ir kultūrinių renginių Plikiuose organizatorė Aldona Ročkienė pasveikino mažuosius Plikių kaimo gyventojus Evą Petrauskaitę, Adomą Masalskį, Ąžuolą Ročkų, Aleksandrą Steniulytę. Taip pat buvo pasveikinti būsimoji pirmokė Eva Nagreckaitė, abiturientas Karolis Labutis ir jubiliejinius gimtadienius šventę bendruomenės nariai.
Po koncerto vyko vakaronė „Pabūkime kartu“, koncertavo grupė iš Raseinių. Bendruomenės pirmininkė padėkojo šventės rėmėjams: ŽŪB „Dainava“ vadovui Antanui Stalerūnui,  AB „Pieno žvaigždės“ vyr. buhalterei Ramutei Plaušinienei, ūkininkams Radutei ir Česlovui Labučiams, ūkininkams Irmai ir Vaidui Nagreckiams, UAB „Progresyvūs štampavimo sprendimai“ direktoriui Dainiui Volskiui, IĮ savininkei Daliai Kundratavičienei, Raseinių rajono savivaldybei. Šventė tęsėsi iki sutemų. Po 23 val. nuaidėjo šventiniai fejerverkai. Dar ilgai netilo dainos, smagiai sukosi poros, įspūdžiais ir prisiminimais dalijosi sugrįžę į gimtinę kraštiečiai.
Gražios šventės ir puoselėjamos tradicijos visus suartina, suteikia daug gerų emocijų, palieka gražių prisiminimų. Tikimės, kad dar ne kartą surengsime savo tradicinę kaimo šventę ir sulauksime tokio gausaus būrio svečių.
Laimutė Berštautienė,
kaimo bendruomenės „Gynėvė“ pirmininkė

Komentarų nėra