Tradiciniai Šv. Petro ir Pauliaus atlaidai Lyduvėnuose

Siųsti Versija spausdinimui

Liepos trečiąją, sekmadienį, gražiausiais muzikos garsais nuskambėjo vienuoliktoji tradicinė Šv. Petro ir Pauliaus atlaidų šventė, kurią finansavo LR Žemės ūkio ministerija pagal projektą „Tradiciniai Šv. Petro ir Pauliaus atlaidai Lyduvėnuose“.
Svarbiausia šventės dalis – šv. Mišios Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčioje. Šiemet šv. Mišias už lyduvėniškius aukojo vyskupas emeritas Lionginas Virbalas ir klebonas Erastas Murauskas. Po susikaupimo maldos vyko sakralinės muzikos valanda. Savo balsais širdį ir sielą virpino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantų ansamblis „Gijos“ ir Raseinių meno mokyklos akordeonininkų kvartetas. Atlikėjams skambėjo audringi aplodismentai. Po koncerto bažnyčioje visi susirinkome į bendruomenės viešąją erdvę, kur buvo paskelbta šventės pradžia.
Šventę pradėjo vedėjos B. Greicienė ir J. Žalpienė tardamos sveikinimo žodį šventėje esantiems varduvininkams. Bendruomenė varduvininkus pasveikino jų namuose.
Gražios šventės palinkėjo svečiai: Seimo narys A. Nekrošius, jo patarėjai A. Mielinis ir S. Žuvelaitienė, Raseinių r. VVG „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkė I. Dapkuvienė, Šiluvos seniūnijos seniūno pavaduotoja R. Tamutienė, Šiluvos seniūnijos bendruomenių pirmininkai J. Stoškienė, J. Galinaitis ir A. Birvinskas. Savo tapybos darbų albumą pristatė kraštietė tautodailininkė – tapytoja, poetė A. Pukienienė ir jį padovanojo bendruomenei.
Šventės koncertinę programą pradėjo Lyduvėnų mėgėjų meno kolektyvas „Lyduva“, Žaiginio mėgėjų meno kolektyvas „Sandrava“, Katauskių moterų vokalinis ansamblis „Pienė“, RRKC Šiluvoje dainuojamosios poezijos kolektyvas ir RRKC Šiluvos bardai. Padėkomis ir suvenyrais apdovanoti Šiluvos seniūnijos meno kolektyvai ir jų vadovai. Kraštietei A. Pukienienei įteiktas apdovanojimas už Lyduvėnų krašto garsinimą.
Bendruomenės viešojoje erdvėje prie lauko scenos susirinkę tautodailininkai, menininkai, tapytojai, bitininkai, ūkininkai kvietė ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti jų darbų, paskanauti medaus, sudalyvauti vytelių pynimo, saldainių gaminimo iš medaus edukacijose. Bendruomenės salėje vyko kraštietės V. Ralytės-Tuomienės tapybos darbų paroda, kiaušinių graviravimo edukacija. Visi, vedę edukacijas, buvo apdovanoti suvenyrais. Gausiai buvo lankomas ir kraštotyros muziejus.
Šventės dalyviai buvo vaišinami D. M. Limontų labai skania koše,
V. Aniulienės pagaminta firmine gira, maitinami R. Šlepienės individualios įmonės pagamintais valgiais. Vaikai linksmai šėlo ant batuto, džiaugėsi animatorių suteiktomis pramogomis, vaišinosi ledais.
Ačiū Lyduvėnų bendruomenės nariams, bendruomenės rėmėjams: „Sodybai prie tilto“, „Lyduvėnų baidarėms“, „Zakeliškių baidarėms“. Nuoširdžiai dėkojame Šiluvos kultūros centrui, Raseinių kultūros centrui, Raseinių meno mokyklai, jiems prisiminimui įteikėme po suvenyrą.
Tradicinė šventė suburia daug dalyvių, norinčių pabendrauti, prasmingai praleisti laiką. Ši šventė paskatino dar didesnį tarpusavio bendravimą, vietos gyventojų ir kraštiečių sutelktumą. Džiaugiamės gražia švente, o už finansavimą dėkingi LR Žemės ūkio ministerijai.
Janina Vileikienė, bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra