Tradicinis renginys Mirkliuose

Siųsti Versija spausdinimui

Mirklių kaimo bendruomenėje vyko tradicinis renginys. Kad pajustų bendruomeniškumą, trumpam pamirštų visus kasdieninius darbus, pasidžiaugtų skriejančios vasaros šiluma, pabendrautų ir puikiai praleistų laiką, bendruomenės nariai nuo pat ankstyvo ryto plušo ruošdamiesi šventei. Scena buvo papuošta derliaus gėrybėmis ir gėlėmis, o palapinės laukė svečių ir bendruomenės narių. Mirklių kaimo bendruomenės tradicinio renginio organizavimo projektą finansavo Žemės ūkio ministerija.
Šiais metais tradicinėje šventėje apsilankė apie 180 žmonių. Tarp jų ir svečiai: Savivaldybės tarybos narys Antanas Kilčauskas, vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkė Irena Dapkuvienė, visas būrys bendruomenių pirmininkų, sveikintojų.
Rudens gėrybių šventę atidarė Mirklių kaimo bendruomenės ansamblis (vadovas Valdas Paulauskas). Pirmininkė Gražina Andraitienė pasveikino susirinkusiuosius, palinkėjo gražaus pasibuvimo, šilto, jaukaus vakaro ir nepamiršo padėkoti rėmėjams, be jų indėlio ši puiki šventė būtų sunkiai įsivaizduojama.
Kasmet Kovo 11-ąją nusipelnę rajonui žmonės apdovanojami vėliavomis. Tokios galimybės kovo mėnesį nebuvo, todėl per renginį vėliavas bendruomenės nariams Valei ir Romui Godeliams, Nijolei ir Viliui Irkmonams įteikė Tarybos narys A. Kilčauskas ir bendruomenės pirmininkė
G. Andraitienė. Taip pat buvo pasveikinti ir pagerbti jubiliatai.
Šventę vedė Renata Aleksiejienė, susirinkusiuosius šokiais ir dainomis šildė Girkalnio liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ (vadovai Sigutė ir Antanas Vaitiekūnai), Ramonų kaimo bendruomenės moterų ansamblis (vadovas Vaidotas Vilkas), Ariogalos ansambliai „Radasta“ ir „Versmė“ (vadovė R. Aleksiejienė), Raseinių rajono kultūros centro Paliepių moterų vokalinis ansamblis (vadovė Vaida Aputytė), svečiai iš Kėdainių rajono – autorinės muzikos grupė „Vaivorykštė“ (Alma Jociuvienė ir Danguolė Barauskienė), šoko Raseinių kultūros centro „Sugrįžki, jaunyste“ šokėjai (vadovė Ona Babonienė), pasirodė Lenkelių kaimo bendruomenės humoro grupė „Etik mat“ (vadovė Zita Neverdauskienė).
Renginyje buvo pristatytas priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ projektas. Tai bendras projektas kartu su Ramonų kaimo bendruomene. Už gautas lėšas įsigijome dujinį šildytuvą ir rašiklių.
Per renginį buvo demonstruojami amatai, vyko ūkininkų mugė, apdovanoti gražiausiai sodybas tvarkantys šeimininkai, konkurso „Gražinkime savo aplinką“ nugalėtojai. Dovanėlių sulaukė Raseinių rajono globos namų vaikai ir auklėtoja Sonata. Svečiuose dalyvavo Raseinių pagalbos šeimai namų globos centro koordinatorės Regina ir Toma.
Šventėje buvo galima išbandyti savo jėgas sportinėse rungtyse: žaidžiant šaškėmis, šachmatais, smiginį, stalo tenisą, su kamuoliukais, metant krepšinio baudas. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis, taurėmis, medaliais ir įvairiais prizais.
Vyko piešinių konkursas, Dalytės Raudonienės rankdarbių paroda, edukaciniai užsiėmimai, juos vedė Donvina Dambrauskaitė, Aušra Knopkienė ir Audronė Stankevičienė.
Buvo vykdomas ir eismo saugumo projektas, nes Mirklių kaimo bendruomenė dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021 m.“ Renginio vedėja Renata pravedė viktoriną, po atsakymų į viktorinos klausimus bendruomenės pirmininkė išdalijo saugaus eismo priemones.
Nuoširdžiai ačiū tariame pagrindiniam rėmėjui LR žemės ūkio ministerijai, Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono vietos veiklos grupei „Raseinių krašto bendrija“, Savivaldybės tarybos nariui ir Norgėlų bendruomenės pirmininkui A. Kilčauskui, bendruomenių pirmininkams, UAB „Danspin“ direktoriui Rosvaldui Kunickui, Onutei ir Edmundui Kazbarams, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, šventės partneriams, informaciniams rėmėjams: Raseinių rajono kultūros centrui, „Raseinių TV“ – Mindaugui Tučui, laikraščiui „Alio, Raseiniai“, kavinei „Isada“, garso režisieriams Domantui Valinčiui ir Vytautui Kasparavičiui bei energingiausiai, žavingiausiai vedėjai
R. Aleksiejienei. Nuoširdžiai dėkojame Mirklių bendruomenės nariams, padėjusiems organizuoti šį renginį. Linksmas šokis, skambi daina, nuoširdus bendravimas neleido kilti liūdnoms mintims apie pandemiją ir liko geri, gražūs prisiminimai apie įdomiai praleistą laiką.
Gražina Andraitienė,
Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra