Tradicinis tryliktasis bendruomenių baidarių žygis

Siųsti Versija spausdinimui

Liepa – atostogų metas. Ištrūkti nors vienai dienai nuo kasdieninių darbų ir rūpesčių Raseinių rajono bendruomenių sąjunga kartu su Raseinių rajono vietos veiklos grupe (VVG) bendruomenių pirmininkus ir jų aktyvą pakvietė į tradicinį jau tryliktąjį baidarių žygį. Tradicija tęsiasi, norinčiųjų plaukti susirenka nemažai, arti penkiasdešimt. Tai rodo aktyvumo ir draugiškumo pavyzdį – būti bendruomeniečiais.
Kaimo turizmo sodyboje „Rokynė“ su gera nuotaika pasitiko Palukščio kaimo bendruomenės pirmininkas Romas Rudžinskas. Surinkęs pirmuosius dalyvius ir laukiančius pakeliui nuvežė į Lyduvėnus, ten jau laukė Lyduvėnų kaimų bendruomenės pirmininkė Janina Vileikienė. Ji pakvietė į bendruomenės namus, trumpai pristatė savo veiklą, pavaišino kava ir arbata. Gėluvos bendruomenės ir Bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys, kaip visada, iš pradžių pasiūlė nusifotografuoti.
Šiais metais buvo pasirinktas paprastas ir trumpas maršrutas Lyduvėnai–„Pakalnė“. Prieš pradedant plaukimą žygio organizatorius Jonas susirinkusiuosius kvietė susipažinti ir prisistatyti, įteikė pažymėjimus. Ir dar kartelį – bendra nuotrauka. VVG pirmininkė Irena Dapkuvienė palinkėjo ramaus, saugaus plaukimo ir įdomiai praleisti laiką plaukiant Dubysos upe. Gerai nusiteikę plaukimo dalyviai užsivilko gelbėjimosi liemenes, nuleido baidares į vandenį ir nešami sraunios Dubysos pasileido į nuotykių kupiną plaukimą. Nuplaukę keletą kilometrų išlipome pirmo atokvėpio: pabendrauti, išsimaudyti. Ilgai neužsibuvę laimingi tęsėme savo žygį. Gera grožėtis Dubysos krantais mėgaujantis saulės spinduliais, atsigaivinant vėsiu upės vandeniu.
Poilsio sustojus antrąkart buvo nepamiršti baidarių žygyje pirmą kartą plaukiantys bendruomenių dalyviai – tradiciškai surengtos krikštynos. Vėliau visų mūsų laukė Katauskių kaimo bendruomenės aktyvas su bendruomenės pirmininku Jonu Galinaičiu priešakyje. Jie vaišino ką tik ant laužo išvirtu šiupiniu ir kitais skanėstais. Tai buvo galutinis plaukimo taškas, tačiau niekas neskubėjo skirstytis. Visi nuoširdžiai bendravo, dėkojo vieni kitiems už turiningai ir įdomiai praleistą laiką. Tikimės, kad šis tradicinis baidarių žygis dar daug metų gyvuos, o nepamirštamos akimirkos ilgai išliks atmintyje.
Dėkoju Lyduvėnų, Katauskių ir Palukščio bendruomenėms, visam aktyvui, vienaip ar kitaip prisidėjusiam prie tradicinio baidarių žygio.

Irena Dapkuvienė,
VVG „Raseinių krašto bendrija“
pirmininkė

Komentarų nėra