Trečiojo amžiaus universiteto studentų išvyka į Tauragę

Versija spausdinimui

Lengvam lietučiui dulkiant, grožėdamiesi auksinio rudens padabintomis pakelėmis, mes, septyni Raseinių Trečiojo amžiaus universiteto (toliau – TAU) studentai, važiavome į Tauragę. Ten spalio 27 d. Tauragės pilyje vyko konferencija skambiu pavadinimu – „Senjore, būk pilietiškas! Nustok dejuoti, pradėk veikti!“
Konferencijoje dalyvavo Raseinių, Tauragės, Kelmės, Pagėgių ir Šilalės rajonų TAU studentų grupės. Šilalės rajono studentus atlydėjo savivaldybės atstovė, besirūpinanti pagyvenusių žmonių problemomis.
Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos prezidentė dr. Z. Žebrauskienė pasveikino studentus, palinkėjo judėti, mylėti, gerai maitintis, apkabinti ir rasti būdą, kaip save išreikšti, nekalbėti apie ligas ir neišleisti šypsenų į pensiją. Esame pasauliniai senjorai. Europoje 2022 m. buvo 742 mln. pagyvenusio amžiaus žmonių ir ateityje jų vis daugės. 2040 m.,
prognozuojama, 33 proc. gyvenimo trukmė pailgės 5 metais.
Tauragės rajono vicemerė palinkėjo gero kūrybinio darbo, tolerancijos, pilietiškumo.
Pagyvenę žmonės susiduria su dviguba socialine atskirtimi: kultūrine, lemta negatyvių visuomenės nuostatų, ir ekonomine. Didžiausia diskriminacija yra dėl amžiaus.
2020–2030 m. paskelbti Pozityvaus ir sveiko senėjimo dešimt­mečiu. Toks senėjimas – tai visavertis gyvenimas, gera fizinė ir psichinė sveikata. Siekiai – kuo ilgiau išlaikyti pagyvenusius žmones darbo rinkoje, dalyvauti viešajame ir politiniame gyvenime, suteikti galimybę senjorams integruotis į visuomenę, užtikrinti galimybę visą gyvenimą mokytis, pagerinti sveikatos priežiūros kokybę ir prieinamumą, kurti teigiamą emocinį lauką, skatinti sveiką gyvenimą, savarankiškumą, dalyvavimą bendruomenės gyvenime. Bėda, kad rajonuose nėra senjorų tarybos.
Atlikome užduotis-pasiūlymus grupėse. Buvo pateiktos keturios temos, pagal jas pateikėme pageidavimus aktualiais klausimais. Temos buvo tokios: laisvalaikis ir kultūra, socialinės ir medicinos paslaugos, mokymasis ir pažinimas, infrastruktūra ir ekologija.
Tikimės, kad Raseinių rajono senjorams užsiėmimų sąlygos vis gerės. Tuo mes nuoširdžiai tikime.
Joana Ragaliauskienė,
Raseinių TAU Ariogalos fakulteto seniūnė

Komentarų nėra