Turiningai praleista vasara

Siųsti Versija spausdinimui

Šiais metais Betygalos biblioteka pirmą kartą prisijungė prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, kurią organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Bibliotekoje vaikai kartu su mamomis dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose ir pažintinėse edukacijose.
Bibliotekininkei labai pravertė dailininkės Sigutės Ach mokymuose įgytos žinios – su mažaisiais kūrybingai atvėrėme duris vasarai kurdami knygelę atostogų įspūdžiams surašyti. Vaikų entuziazmas didelis – iš pasiūlytų trijų gamybos variantų išsirinko patį sudėtingiausią. Kirpome, lankstėme lygiai, dėliojome spaudos lankus, kruopščiai dūrėme skylutes, siuvome, rišome, klijavome, darėme viršelius ir priešlapius, sutvirtinome, kūrėme viršelio dizainą… Tiek daug darbų per vieną užsiėmimą nuveikėme! Džiugu, kad sulaukėme pagalbos: vyresni berniukai draugiškai padėjo siūlą į adatą įverti, mama Rasa ir sesė Rugilė pagelbėjo mažiesiems atlikti sudėtingesnius darbus. Linksmai pašurmuliuodami, pasitardami vaikai susikūrė vienetinius egzempliorius, jie, tikiu, prisipildė pačių gražiausių vasaros įspūdžių aprašymų ir iliustracijų.
Kūrybinėse dirbtuvėlėse mažieji betygališkiai kūrė ne tik knygeles, bet ir iš spalvoto popieriaus detalių klijavo gyvūnų portretus, jie šiuo metu puošia biblioteką. Iš popieriaus pasigamino rėmelius nuotraukoms ir dekoravo aplikacijomis maišelius dovanoms, „pražydino“ gausybę popierinių ramunių žiedų. Gėlėmis pasipuošėme bibliotekos erdvę, jos mums ilgai primins vasarą. O kai visai nevasariškas oras sutrukdė suplanuotą kelionę ieškoti miestelyje skraidančių drugelių, pravertė bibliotekininkės nuotraukų archyvas ir sukauptos žinios. „Langas į gamtą“ vėrėsi televizoriaus ekrane. Vaikai stebėjo paukščių, žvėrelių, drugelių, gyvenančių mūsų apylinkėse, nuotraukas, klausėsi bibliotekininkės pasakojimo, kuo ypatingi, ką valgo, kur gyvena ir t. t. Kalbėjomės ir apie tai, ką daryti radus jauniklį ar sužeistą paukštelį, gyvūnėlį, ar galima maitinti, kuo maitinti ir kodėl šito geriau nedaryti. Taip pat ir patys vaikai dalijosi savo patirtimi, pasakojo apie matytus paukštelius.
Kuo artyn vasaros pabaiga, tuo plačiau jai atvėrėme duris. Bibliotekoje buvo karšta nuo darbinio šurmulio, vaikiško klegesio, kunkuliuojančių kūrybinių minčių srautų. Atrodytų, kas čia tokio iš popierinės lėkštutės pasidaryti kaukę būsimam vasaros uždarymui, bet kiek atsiranda nenumatytų kliūčių! Tai akis kreivai išsipjovė, tai blakstienos nesiriečia, kiek norėtųsi, tai nosis ne tokia, galų gale, sunku išsirinkti iš tiek daug sumanymų, kuo čia dar pagražinus savo kūrinį. Nepaisant iškilusių rūpesčių, rezultatas pranoko lūkesčius.
Per Šv. Baltramiejų Betygalos centre vėl klegėjo vaikiški balsai. Nors negailestingai svilino saulė, nemažas būrelis vaikučių kartu su mamomis nepabūgo karščio ir atėjo į Gandrų ir vasaros palydas. Drauge aiškinomės, kuo tas gandras nusipelnė, kad taip lietuviai nuo seno jį myli, kuo ypatinga rugpjūčio 24-oji, kodėl ir kur gandrai išskrenda, kodėl jų sparnai juodais galais, kodėl per Šv. Baltramiejų nutyla kurkusios varlės ir dar daug įdomių dalykų sužinojome. Kartu su labai išdykusiu Gandru (RRKC Betygaloje kultūrinių renginių organizatore Janina Baltkojiene) žaidėme „gandriškus“ žaidimus, bandėme ištvermę stovėdami ant vienos kojos, atsakinėjome į sudėtingus klausimus (teisingai atsakiusiųjų laukė prizai).
Pagal vaikų sukurtų kaukių personažus bibliotekininkė parašė pasaką, ją be išankstinio pasiruošimo kaukių autoriai suvaidino palydų metu. Ir dar vieną atrakciją turėjome – šauni fotografė Laima Siliūnaitė sutiko vaikus pamokyti fotografuoti. Užsiėmimų lankytojai šiek tiek per maži, tad tobulinome fotografavimosi įgūdžius ir su fotografe turėjome puikią vasarišką fotosesiją.
Vasara prabėgo nepastebimai. Turiningai praleistas laikas bendraamžių būryje vaikams leido patirti gerų emocijų. Dalyvaudami bibliotekos pasiūlytose veiklose, jie turėjo galimybę praplėsti žinias, išbandyti naujas veiklas, technologijas, išlaisvinti savo kūrybines galias, įgijo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių. Džiugu, kad vaikams draugiją palaikė mamos ir kiti šeimos nariai. Pasinėrę į kūrybines veiklas, nepamiršome ir knygų skaitymo, labai aktyviai dalyvavome skaitymo iššūkyje. Vasarą praleidome turiningai.

Regina Musteikienė,
Betygalos filialo vyr. bibliotekininkė

Komentarų nėra