Ūkininkai nusiteikę ryžtingai

Versija spausdinimui

Ūkininkų protesto akcijai Vilniuje leidimas buvo išduotas 500 traktorių, o jų suvažiavo per 1 300. Dėl tokio padidėjimo Vilniaus policijos pareigūnams iškilo nemažai problemų, bet jos buvo išspręstos taikiai.
Žemdirbiai, suvienyti įspėjamųjų laužų, įrodė valdžiai ir kitaip apie juos manantiems, kad Lietuva yra ne vien Vilnius. Yra ir kita Lietuva, kuri dar aria, sėja, duoną augina ir mūsų tautą maitina. Šis protestas – taiki akcija, parodanti valdančiajai koalicijai, kad jie pridarė aibę problemų ūkininkams, tūkstančių žmonių likimus paveikė neigiamai.
Galima pasidžiaugti, kad yra ir prošvaisčių. Premjerė Ingrida Šimonytė pripažino, kad žemdirbiai tikrai turi pilietinę teisę ir teisėtai kelia reikalavimus, juos įtraukė į savo ir atsakingų valdžios asmenų darbotvarkę. Jeigu reikalavimai bus nevykdomi, žemdirbiai pažadėjo, kad protestą pakartos. Kad tai padaryti moka, įrodė savo trijų dienų protestu ir gausiu palaikytojų mitingu. Jis, manau, įeis į Lietuvos XXI amžiaus istoriją, jis pakeitė kai kurių miestiečių, žiniasklaidos priemonių ir žurnalistų nuomonę apie ūkininkus.
Džiugu, kad prie įspėjamųjų laužų akcijos, prie traktorių suvažiavimo į Vilnių pritarimu ir palaikymu prisidėjo Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius ir Seimo narys Matas Skamarakas. Didžiausią organizacijos naštą ir atsakomybę atlaikė Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Raseinių skyriaus pirmininkas Rimas Gunevičius ir jo sūnus Žilvinas, LŪS Raseinių skyriaus tarybos nariai Genovaitė Mosteikienė, Skaidrutė Žuvelaitienė, Algimantas Mielinis, Gintautas Lukošius ir kiti geranoriškai nusiteikę žmonės. Grįžusius į Raseinių rajoną mitingo dalyvius pasitiko Vida ir Juozas Skamarakai su šiltu sultiniu ir čeburėkais, tai po darganotos dienos maloniai nustebino ir sušildė. Taip pat LŪS dėkoja kavinės „Nojus“ savininkei Linai Kuzmarskienei.
Buvo malonu, kai dalį traktorių prie Savivaldybės sutiko meras A. Nekrošius ir A. Mielinis. Traktorininkai sutemusius Raseinius dar sujudino garso ir šviesų „diskoteka“. Didžiausia pagarba žmonėms, sėkmingai nuvairavusiems ir parvairavusiems 30-ies traktorių koloną į Vilnių ir atgal.
1 300 traktorių parodė gražią vienybę. Tūkstantinė minia vieningai pasakė „Gana!“ Jeigu reikalavimai nebus išgirsti, ūkininkai pasakė: „Mes dar sugrįšim!“
Pranas Laurinavičius

Komentarų nėra