Už Raseinių, ant Dubysos, yrėsi kaimo bendruomenės visos

Siųsti Versija spausdinimui

Taip galima perfrazuoti Maironio eiles (,,Už Raseinių, ant Dubysos“), kai Raseinių rajono kaimų sąjunga ir VVG ,,Raseinių krašto bendrija“ surengė jau tradicinį plaukimą baidarėmis Dubysos slėniais maršrutu Pakalnės sodyba–Lakštingalos poilsiavietė. Niekas taip nesuartina žmonių, kaip jų pačių bendravimas, iš kurio kyla ir bendrystės jausmas. Šią seną tiesą tik dar kartą patvirtino įspūdingo žygio vedlys Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos ir Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, pasirūpinęs kiekvienu dalyviu, nusprendusiu pasiirstyti, o kartu ir pasidžiaugti, pasikalbėti vieniems su kitais. Tai pavyzdys, kaip turėtų bendrauti visos kaimo bendruomenės, nes tokiuose žygiuose išryškėja asmenybės, kyla minčių naujiems iššūkiams, o neformalus bendravimas sutvirtina mūsų visų ryšius. Kaimo bendruomenių narių bendravimas yra didžiulis kontrastas, palyginti su didesniuose miestuose gyvenančiaisiais, kai visuomenė susvetimėjusi tiek, kad neretai kaimynas net nežino savo kaimyno.
Žygyje buvo tokia atmosfera, kad atrodė, jog esame visi viena šeima. Tokį stiprų tarpusavio ryšį, manau, sustiprina bendros problemos ir džiaugsmai, kurie yra labai panašūs visose kaimiškose vietovėse.
Dubysos slėniais pusšimtis žygeivių baidarėmis kelią pradėjo nuo ,,Rokynės“ ir užtruko net iki 18 valandos. Iš viso įveikta net 14 kilometrų. Per šį plaukimą teko ne kartą lipti iš baidarės dėl stipriai nusekusios Dubysos. Kliūtys, kaip ir visuomet, plaukiant baidarėmis – tos pačios, tačiau Dubysos krantų grožio neįmanoma nepastebėti.
Per vieną sustojimą įgudusiems baidarininkams teko pakrikštyti pirmą kartą plaukusius. Po simbolinės priesaikos, įsibridus iki kelių ir irklo pliaukštelėjimu į vandenį, ,,pašvęstasis“ gavo dovanų. Tokių šį kartą buvo tuzinas dalyvių.
Gavome ir lietaus, saulutė pašildė. Žygis išties pavyko, bet svarbiausia prasmingai praleidome laiką kartu. Tai ir yra tikroji bendrystė.
Marija Kisielienė

1 Komentaras

  1. Durnius

    2023-08-19 18:24

    Žiūriu be komunistų su KGBistu nei nusišikti negalite nueiti!