Uždegta rudens lygiadienio ir baltų vienybės ugnis Kejėnuose

Siųsti Versija spausdinimui

Rugsėjo 22 d. ant Kejėnų piliakalnio uždegtas tradicinis vienybės laužas – simbolis, mus vienijantis. Tai gera proga pabūti gamtoje, pasigrožėti saulėlydžiu – paskutiniu saulės šypsniu, pabūti santarvėje su gamta ir su pačiu savimi. Minint rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną dalyvavo Seimo narys Arvydas Nekrošius, jo padėjėjai Skaidrutė Žuvelaitienė ir Algimantas Mielinis, malonu buvo matyti merą Andrių Bautronį, Tarybos narius Joną Vazgį, Dianą Kaupaitienę. Į šventę atvyko šešių kaimų bendruomenių pirmininkai, svečių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio. Susirinko gausus būrys senų ir ištikimų savo krašto tradicijų puoselėtojų bei svečių.
Šventė prasidėjo kolektyvo „Viduramžiai“ pasirodymu – karžygių kovomis. Jie parodė kovų meną, papasakojo ir pademonstravo anuo metu turėtus ginklus. Visiems, ypač jaunimui, buvo įdomu paimti į rankas ietį, alebardą, kardą ar šalmą.
Kejėnuose nuo XI a. gyventa žmonių, tai patvirtina Kejėnų kapinynas bei pilkapiai. Pilkapiuose uždegėme ugnies ratą – pagarbos čia besiilsintiems ženklą, padėjome žvakes. Skambėjo eilės, nes „tvirtesnių čia nebuvo tvirtovių už lietuvių plačias krūtines…“
Ant Kejėnų piliakalnio mus pasitiko etnografinis kolektyvas „Degule“ su savo dainomis. Uždegėme vienybės laužą. Dalijomės prisiminimais apie tautos istoriją, tradicijas, papročius, dainavome, žaidėme žaidimus. Pabuvome nuostabiame gamtos kampelyje, palydėjome saulę. Nors stiprus vėjas blaškė laužo liepsną, dangaus šviesuliai ir linkėjimai buvo pasiųsti kaimų bendruomenėms.
Šventės pabaigoje tradiciškai vaišinomės Palukščio dvaro šeimininkių virta koše. Nuoširdžiai ačiū kolektyvui „Degule“ ir vadovei Astai Nikžentaitienei, kolektyvui „Milašaičių bernai“ ir jų vadovui K.Babonui, Girkalnio mokyklos moksleiviams ir mokytojams, Palukščio kaimo bendruomenės pirmininkui Romui Rudžinskui ir šeimininkėms, Milašaičių kaimo bendruomenės pirmininkui Romanui Daujotui ir jo vyrams, pasirūpinusiems laužu, stalais ir kt. įranga. Dėka kaimų bendruomenių žmonių Kejėnuose dega bendrystės laužai daugiau nei dešimt metų. Kaimų bendruomenės – nuostabus darinys ir jėga! Tegul šviesėja mūsų mintys, supa ištikimi draugai, nes Lietuvoje gyventi gera.
Gražina Pečkaitienė

Komentarų nėra