Užgavėnės Kaulakiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Vasario 25 d. Kaulakiuose vyko Užgavėnių šventė. Šventę pradėjo persirengėliai (Lašininis, Kanapinis, Velniūkštis), jie nuo ryto, lydimi muzikantų Kęstučio Kliknos, Valdo Paulausko ir jų grojamos muzikos, važinėjo po sodybas ir kvietė į šventinį vakarą.
Norintiems patekti į Užgavėnių šėlsmą reikėjo patirti Daktarės (Elena Pocienė) patikrą ir skiepus bei pajusti saldų piliulių skonį. Vakare tradiciškai vyko Lašininio (K.Klikna) ir Kanapinio (Stasė Grinevičienė) kova. Vakaro vedėjas Velniūkštis (Regina Grinevičienė) šmaikštaudamas kvietė visus dalyvauti įvairiose atrakcijose.
Dalyviai išbandė jėgas kovodami tarpusavyje, dalyvaudami įvairiuose žaidimuose, kaukių demonstracijoje. Už tai buvo apdovanoti valgomais medaliais ir kitais prizais, o juos įsteigė ir pagamino darbščiosios Kaulakių kaimo bendruomenės moterys. Šventę vainikavo Morės deginimas. Iškilminga eisena palydėjo Morę  į „egzekucijos“ vietą. Skambėjo linksma muzika ir visuotinis skandavimas „žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Po šios šaunios žiemos varymo apeigos šventės dalyviai ragavo neapsakomo gardumo blynus (ir su kopūstais, ir su uogiene).
Didžiai dėkoju Kaulakių kaimo bendruomenei už nuoširdų, glaudų, geranorišką bendradarbiavimą organizuojant kultūrinius renginius.
Kęstutis Klikna,
kultūrinių renginių organizatorius Kaulakiuose

Komentarų nėra