Vaikai – ne maži žmonės, tai – dideli stebuklai

Siųsti Versija spausdinimui

Prieš keletą metų žodis „globa“ buvo daugeliui svetimas, dabar apie ją vis daugiau kalbama kasdienybėje, tai paliečia vis daugiau žmonių. Globėju gali būti kaimynas, draugas ar giminaitis. Beveik trečdalis žmonių artimoje aplinkoje yra susidūrę su vaikų globa. Tai liudija, kad mūsų valstybė gerame kelyje. Vaikų globos namai daugelyje savivaldybių yra perorganizuoti, vaikai jau gyvena bendruomenėje. Vaikams, kuriems reikalinga pagalba ir tėvai negali jais pasirūpinti, gyvena ne tik institucijoje, bet ir globėjų šeimose. Pastebima pozityvi tendencija, kad kasmet globos institucijose gyvenančių vaikų skaičius labai nedideliais žingsneliais, bet mažėja. Dažniausiai žmonės ryžtasi globoti mažesnio amžiaus vaikučius.
Iš tikrųjų meilės ir šilumos reikia ne tik mažiems. Todėl mes susiduriame su problema ieškant globėjų paaugliams, nors pastebėjome, kad toms šeimoms, kurios ryžosi globoti paauglius, joms dažniausiu atveju pasisekė. Todėl manau, kad tai tik mitas, sklandantis visuomenėje, kad paauglius sunku globoti. Svarbiausia, ar patys globėjai yra motyvuoti ir gerai pasiruošę paauglio globai. Tada nesunkiai atsiranda prieraišumas, abipusis pasitikėjimas ir sėkmė. Ir dideliems vaikams reikia meilės, o kartais jiems tiesiog reikia atleisti už išdaigas. Juk vaikai yra vaikai. Nepaprastai gera, kad visuomenė darosi empatiškesnė ir žmonėms svarbu, kad pažeidžiami jos nariai būtų apsaugoti, gautų šansą surasti kelią į savarankišką gyvenimą ir būtų juo palydėti.
Pastaraisiais metais jau tampa graži tradicija pirmą liepos sekmadienį švęsti Globėjų dieną. Šių metų birželio paskutinė savaitė Raseinių pagalbos šeimai namų Globos centre buvo skirta šiai prasmingai šventei paminėti ir globos šeimoje idėjoms viešinti.
Birželio 28 d. Globos centre vyko sporto šventė ,,Judame kartu“, buvo varžomasi baudų mėtymo, smiginio, virvės traukimo rungtyse, estafetėse. Šventėje dalyvavę Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai leido pasitikrinti žinias teikiant pirmąją pagalbą, atsakinėjant į įvairius klausimus ir dalyvaujant loterijoje. Visiems labai patiko nuotaikinga treniruotė su lūšiuku. Renginio nuotaiką kėlė Kultūros centro muzikinis fonas. Vaikams labai daug teigiamų emocijų suteikė šventėje dalyvavę nepaprasti dalyviai – 4 Berno zanenhundų veislės šunys, juos atsivežė savininkas
I. Tarnauskas. Vakaro pabaigoje dalyviai buvo vaišinami laužo dūmais kvepiančia vakariene, saldumynais.
Birželio 30 d. Maironio parke, prie praeitais metais globėjų garbei pasodintos sakuros, vyko padėkos globėjams renginys ,,Visi vaikai mūsų“. Buvo įteiktos Globos centro padėkos ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos įsteigtos dovanos visiems globėjams.
Liepos 2 d. gausus būrys globėjų išvyko į Klaipėdoje vykusį nacionalinį sąskrydį Globėjų dienai paminėti ,,Vaikai yra vaikai“. Sąskrydyje globėjai turėjo galimybę pabendrauti ir pasidalinti patirtimi su kitų rajonų globėjais, o vaikai – susidraugauti ir kartu džiaugtis gausiomis pramogomis ir linksmybėmis.
Visuose renginiuose dalyvavo gausus būrys globėjų ir jų šeimose augančių vaikų, žmonės, besidomintys globa, Savivaldybės administracijos atstovai. Dėkojame globėjams už pasiryžimą priglausti likimo blaškomus vaikus, už pagalbą, rūpestį, šilumą, kurią jiems teikia, už didžiausią dovaną – laimingą vaikystę. Būkite laimingi ir stiprūs, nes jūs reikalingi vaikams!
Raseinių pagalbos šeimai namų Globos centras dėkoja partneriams, prisidėjusiems prie renginių organizavimo. Dėkojame UAB ,,Danspin“ direktoriui R. Kunickui, UAB ,,Litspin“ direktoriui K. Žilinskui, UAB ,,Laugena“ šeimos kepyklos direktorei E. Laurynaitei, IĮ ,,Vasiukai“ direktoriui G. Rudžianskui, D. Adomavičiaus vairavimo mokyklos direktoriui D. Adomavičiui, UAB ,,Bordena“ direktoriui Ž. Tunaičiui, UAB ,,Raseinių statyba“ direktoriui S. Bekampiui, ,,Kalnų šuo“ veislyno savininkui I. Tarnauskui, Visuomenės sveikatos biurui, ,,Dainos studijos“ vadovei T. Augustanavičienei, Germanavičių šeimos kolektyvui, Kultūros centrui. Ačiū visiems, kurie palaiko globos šeimoje idėją! Padėkime vaikams užaugti šeimoje!
Regina Juškienė,
Raseinių pagalbos šeimai namų
Globos centro globos koordinatorė,
GIMK specialistė

Komentarų nėra