Vaikų dienos stovykla Butkiškėje

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 7–9 dienomis Butkiškės bibliotekoje, bendruomenės salėje, šurmuliavo būrys vaikučių, skambėjo juokas. Dalyvavome Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvoje „Atverkime duris vasarai“, organizavome vaikų dienos stovyklą „Draugauju, skaitau, tyrinėju, mokausi“. Bibliotekos suplanuota stovykla turėjo vykti visą savaitę, bet negavus finansavimo sutrumpinta iki 3 dienų.
Pirmąją dieną susipažinome, aptarėme bendras tvarkos, drausmės, saugumo taisykles, piešėme su pirštukais, skaitėme „Pirmąją mažųjų žiniukų enciklopediją“, vaišinomės, daug žaidėme.
Antra stovyklos diena buvo labai darbinga. Visi vaikai iš vakaro, išeidami iš bibliotekos, pasiėmė mėgstamą knygelę, vieni perskaitė, kiti tik peržvelgė jau skaitytas knygeles. Nuo pat ryto kibome į darbus, gaminome dioramas. Tai tarsi miniteatriukas. Vaikai stengėsi atvaizduoti mėgstamos knygelės vaizdelius, pagrindinius veikėjus. Ir ką jūs galvojate, jiems visiems labai šauniai tai pavyko. Kokia laki vaikų fantazija! Visi klijavo, piešė, spalvino, kuriems reikėjo pagalbos – padėjome. Rezultatai nustebino. Negalėjome atsigrožėti darbeliais. Per pertraukėles žaidėme judriuosius žaidimus, atsigaivinome, pasmaližiavome. Nutarėme, kad rytojaus dieną kiekvienas turės pristatyti savo kūrinį, papasakoti ar paskaityti ištrauką iš knygelės.
Trečia ir paskutinė stovyklos diena – dar viena smagaus klegesio, garsinio skaitymo, darbelių, pašnekesių, žaidimų, vaišių, juoko. Kiekvienas pristatė savo kūrybos miniteatriuką pagal perskaitytą knygelę, vieni skaitė ištraukas, kiti pasakojo. Gaminome herbariu­mus, žaidėme judriuosius žaidimus salėje ir lauke. Iš vakaro pasiūliau vaikams surengti Pyragų dieną. Ir sugužėjo visi su kalnais pyragų. O tų pyragų, žagarėlių, spurgyčių skanumas! Kepė pačios mergaitės, močiutės, mamos. Prisivalgėme ligi soties.
Visiems stovyklėlės dalyviams įteikiau padėkas. Pakviečiau kitais metais sugrįžti į mūsų linksmą būrį. Aktyviai praleistos trys dienos vaikams neprailgo. Sudalyvauta edukacijose, kūrybinių darbelių dirbtuvėlėje, skaityta, piešta, žaista. Iniciatyvoje „Atverkime duris vasarai“ sudalyvauta sėkmingai. Vaikučiai buvo labai šaunūs. Vieni daugiau smalsūs, kiti labiau judrūs ir t. t., bet visi nuostabūs! Mamos, močiutės nustebino dovanomis. Atsisveikindama, dėkodama linkėjau visiems šiltos besibaigiančios vasaros, gerų mokslo metų.
Vilma Augustinavičienė,
Butkiškės bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra