Vaikų ir jaunimo festivalis „Skrydis“

Siųsti Versija spausdinimui

Vaikystė – tai lyg skrydis. Skrydis nuo kalniuko, skrydis čiuožykloje ar oro balionu, su daug emocijų, šypsenų ir beprotiško noro dar… Gervinės kaimas visuomet buvo išskirtinis tuo, kad čia vykstant bet kokiam renginiui niekada neužmiršdavome ir jaunosios kartos atstovų – pasirūpindavome, kad jiems nereikėtų nuobodžiauti. Vykdama renginius ir jau turėdama savo vaikų visada atkreipiu dėmesį, kas bus siūloma mažiesiems. 2022 metai paskelbti Jaunimo metais, todėl man, kaip jaunosios kartos atstovei ir Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatorei, kilo idėja suorganizuoti tokį renginį, kuriame būtų veiklų visiems – nuo mažo iki didelio, tinkamų turintiems įvairių pomėgių ir poreikių. Taip ir gimė idėja surengti Gervinės kaime, ten, kur gimiau ir augau, vaikų ir jaunimo festivalį „Skrydis“.
Festivalis praūžė birželio 18 d., per jį vyko įvairios edukacijos, pramogos vaikams, jaunimui, tėveliams, seneliams, taip pat mūsų rajono jaunųjų atlikėjų koncertas. Festivalį simboline daina „Skrydis“ atidarė neeilinė solistė Evelina Dubauskaitė. Pirmoje koncerto dalyje pasirodė vaikai: šokių klubo „Vilnis“ mažylių grupė „Mini V“ ir vaikų grupė „Vivi Squad“ (vadovė Viltė Rinkevičiūtė), šokių studijos „Svajonė“ kolektyvai (vadovė Laura Balserienė), akordeonu grojo Vakaris Rimkus, klarnetu – Kostas Elzbergas, ukulėle kūrinius atliko Gabrielė Pašvenskaitė, dainavo Dovilė Vasiliauskaitė, o gitara jai pritarė Domas Norbutas, dainavo RRKC Paliepiuose merginų Elizos Aputytės ir Kamilės Venclovaitės vokalinis duetas (vadovė Vaida Aputytė). Antroje koncerto dalyje pasirodė Raseinių krašto jaunimas, kai kurie iš jų jau studentai. Tai nuostabaus balso savininkė, daugelio konkursų dalyvė, laureatė Austėja Kuzmarskytė, pianinu jai pritarė Domantas Pranckūnas, nostalgiškoji solistė Kristina Dapkutė, kūrėja, atlikėja, muzikantė, sceną sudrebinusi Evelina Dubauskaitė, RRKC „Dainos studija“ merginos Joana ir Jogailė (vadovė Toma Augustanavičienė), charizmatiškasis ir nuotaikingas Edas Vieta.
Per festivalį vyko nemokamos pramogos, jas dovanojo mūsų draugai ir partneriai. Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda visus pakvietė aktyviai ir sveikai leisti vasarą, o jų simbolis Lūšiukas surengė nuotaikingą masinę mankštą. Vėliau savo kiemelyje kvietė dalyvauti užsiėmimuose, atlikti įvairias sveikatą stiprinančias užduotis, mokė, kaip atlikti pirmąją pagalbą ar dirbtinį kvėpavimą. Atlikę užduotis visi dalyviai buvo apdovanoti puikiais prizais. Direktorė Rasa Simonavičienė sako, kad buvo išdalinta net 100 prizų, vadinasi, edukacijose dalyvavo didelis skaičius dalyvių.
Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnas Darius Jonaitis taip pat vykdė edukaciją – galėjome susipažinti iš arčiau su policijos pareigūno profesija, pasėdėti policijos automobilyje ir net apsivilkti uniformą. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos kiemelyje buvo galima pasigaminti skirtukų knygoms, vyko „Smalsučių prot­mūšis“, edukacija „Knygiukai“. Kiemelis buvo labai išraiškingas. Piešinėliais ant veidukų kvietėme pasipuošti pas Rimantę Nacienę, Sujainių kaimų bendruomenės tarybos narę. Su Rimante nusprendėme vykdyti kultūrinius ir edukacinius mainus renginiuose. Rimantė džiaugsmą suteikė net 52 vaikams!
Veikė batuto linksmybės, lauko žaidimai, mažesnieji galėjo piešti, važinėti mašinėlėmis, statyti pilis iš kaladėlių. Bene didžiausia ir smagiausia pramoga buvo putų šou! Šypsenos ir krykštavimas išdavė, kad vaikams labai gera. Festivalį vainikavo Raseinių rajono kultūros centro gyvo garso grupė „Bandom“ (vadovas Arūnas Karnauskas).
Visiems koncerto atlikėjams buvo atsidėkota saldžiomis ir atminimo dovanomis, kurias įsteigė Gervinės kaimo bendruomenė, Raseinių rajono kultūros centras ir Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis. Mero sveikinimus ir linkėjimus perdavė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė.
Džiaugiamės visi, kad į renginį atvyko tikrai didžiulis būrys dalyvių, jaunų šeimų ir žiūrovų. Ačiū visiems dalyviams ir prisidėjusiesiems prie festivalio organizavimo, už šypsenas ir teigiamas emocijas ačiū visiems, kurie atvyko. Dėkoju Gervinės bendruomenės tarybai, būriui pagalbininkų ir savo šeimai. Spręsdama iš žinučių srauto galiu drąsiai teigti, kad renginio idėja pasiteisino 100 procentų. Ir tikriausiai teks kartoti… Būtinai pakartosim, tik su dar didesniu trenksmu ir naujomis pramogomis bei idėjomis!
Renginį organizavo Raseinių rajono kultūros centras Gervinėje, renginio partneris – Gervinės kaimo bendruomenė.
Žaneta Vaištarienė,
kultūrinių renginių organizatorė

Komentarų nėra