Vaikučių išvyka į Alpakų ūkį

Siųsti Versija spausdinimui

Neretai vaikams ir netgi mums, suaugusiesiems, trūksta drąsos ar noro matyti savo akimis, savo protu, savo širdimi. Kad taip nenutiktų, mes jau ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje mokome mažuosius pajusti gyvąją gamtą – stebėti augalėlį, gėlytę, medelį, kuriuose tiek daug gyvybinių jėgų. Leidžiame patiems sodinti, auginti, prižiūrėti, stebėti, rūpintis jais. Bet gamta – tai ne tik augalija. Joje labai daug gyvybės. Dauguma darželinukų yra miesto vaikai, yra nemačiusių net paprasčiausio gyvulėlio. Nutarėme jiems surengti nepaprastą reginį – supažindinti su alpakų ūkyje gyvenančiais gražuoliais gyvūnais.
Rugpjūčio 19 d. Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ ,,Gandriukų“ grupės vaikai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa, mokytojos padėjėja Rima ir logopede Rūta alpakų ūkyje dalyvavo edukacinėje veikloje. Alpakų ūkis įsikūręs Šiaulių rajone, Dargaičių kaime. Ugdytiniai turėjo galimybę ne tik pamatyti, glostyti, bet ir maitinti alpakas bei ten gyvenančius kitus laukinius bei naminius gyventojus. Tai buvo pirma grupės vaikų ekskursija autobusu, ji suteikė daug teigiamų emocijų.
Ar jūs žinote, kodėl labai smagu auginti alpakas? Mes jau žinome, kad iš alpakų vilnos gaminami tik natūralių spalvų siūlai, jie yra verpiami originaliais verpimo rateliais rankiniu būdu. Alpakos yra geriausios „žoliapjovės“, nes kai „šienaujama“ žolė, sodyboje labai tylu, galima klausytis paukščių čiulbėjimo. Taip pat jos labai gražios – puošia sodybos aplinką. Alpakos labai tvarkingos, jos turi savo tualetą, o jų išmatos – ekologiškos laukų trąšos. Tai žoliaėdžiai gyvūnai, labai draugiški, gerai jaučiasi vaikų draugijoje. Vaikai tiesiogiai bendravo su šiais mielais gyvūnais, juos lietė, glostė, maitino iš rankų kombinuotaisiais pašarais. Pasigrožėję ir pasidžiaugę su alpakomis, vaikai pamatė ir pamaitino lamas, kupranugarį, asiliukus, stručius, ponius, triušius, olandiškus mini ožiukus, avytes ir danielius.
Susipažinę su neįprastais gyvūnais, pabėgioję gražioje aplinkoje, pabuvę ramiame gamtos prieglobstyje, į ugdymo įstaigą vaikučiai sugrįžo pilni neišdildomų įspūdžių. Ilgai dalijosi jais tarpusavyje, pasakojo tėveliams.
Rasa Kačiušienė,
„Gandriukų“ grupės mokytoja

Komentarų nėra