Vaikystės ritmu

Siųsti Versija spausdinimui

Birželio 1-ąją minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šiluvoje šią dieną tradiciškai švenčiame būryje mažųjų draugų. Tradiciniu tapęs Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialo bibliotekininkės organizuojamas renginys „Vaikystės ritmu“ kartu su Šiluvos bendruomene „Aušrinė“, Raseinių kūno kultūros ir sporto centro specialiste Šiluvoje, Šiluvos gimnazija subūrė didelį būrį vaikų ir juos lydinčių auklėtojų, mokytojų.
Pas mažuosius į šventę atvyko Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnė Giedrė Deveikienė, taip pat vaikų ir policijos draugas Amsis. Vaikai išklausė pareigūnės pamokymų, kaip saugiai elgtis kelyje, viešosiose erdvėse, kaip saugoti savo ir kitų gyvybes. Pareigūnė patikrino vaikų žinias, ar jie moka teisingai pereiti gatvę, kam reikalingi atšvaitai, saugos diržai automobilyje, ką reiškia trys šviesoforo spalvos. Vaikai puikiai susidorojo su užduotimis, atsakiusieji į klausimus gavo šviesą atspindinčių priemonių.
Mažieji apžiūrėjo policijos mašiną, joje pasėdėjo, pasimatavo policininko kepurę, G. Deveikienė padovanojo vaikams kamuolį. Kūno kultūros specialistė Šiluvoje Justina Sebeckytė paruošė vaikams sporto rungčių, vaikai krykštaudami galynėjosi vikrumo, greičio ir kantrybės užduotėlėse. Vikriai mažieji nešiojo kamuoliukus, vyresnieji taikliai mėtė strėlytes į taikinį. Bibliotekininkės paruoštoje viktorinoje vaikai atsakinėjo į klausimus, o jie buvo vaikams puikiai žinomi iš perskaitytų knygų. Kai kuriuos veikėjus iš knygų mažieji šventės dalyviai piešė guašu ant plėvelės ar kreidelėmis ant grindinio. O stende „Ei, vaikyste, duok penkis“ „susidaužė“ delniukais, įamžindami savo delniukų atspaudus. Po visų rungčių vaišinosi skanumynais, susipažino su mūsų seniūnijoje šiuo metu gyvenančiais vaikais iš Ukrainos, džiaugėsi švente ir gražiu bendravimu.
Vaikai ir tėveliai – būkime saugūs ateinančią vasarą ir elkimės atsakingai. Vaikai – tai mūsų sparnai, jie privalo būti sveiki, švarūs, stiprūs, kad mūsų gyvenimus pakylėtų, kad nuskraidintų mus ten, kur jau liestume viską jų rankomis ir pasaulį regėtume jų akimis: svajonėje, fantazijoje, pasakoje – ten galėtume būti laimingi. Ak, nušluostyti ašarą vaikui! Ak, nubraukti liūdesį, skausmą ir neviltį nuo jo veido! Juk turime rankas – tebūna tai ištiestos, duodančios rankos. Juk turime gyvenimą – tebūna jis pratęstas kituose. Žiūrėkime į vaikus taip, kaip žiūrima į medžius – su dėkingumu, nes tai palaima, bet be lūkesčių ar norų, juk nereikalaujame, kad medžiai būtų kitokie. Mylėkime vaikus tokius, kokie jie yra.
Ačiū visiems, dalyvavusiems šventėje! Gražios vasaros ir neišdildomų įspūdžių!
Jelena Žalpienė,
Šiluvos miestelio bibliotekininkė

Komentarų nėra