Valdžia daug ką gali. Tačiau mažai ką padaro

Siųsti Versija spausdinimui

„Alio, Raseiniai“ žurnalistai išėjo į miesto gatves pasikalbėti su žmonėmis apie tai, ką rajono valdžia galėtų padaryti gero miestui, jei ji to labai norėtų ir nuoširdžiai siektų.

Ligita Gudaitienė

Daugiau dėmesio reikia jaunimui. Tuo ne kartą įsitikinau, augindama ir auklėdama savo vaikus. Deja, nepilnamečiams miestas negali pasiūlyti jokio turiningo laisvalaikio. Vienintelė vieta – „L klubas“. Daugiau nieko mieste nėra, kur jaunimas galėtų įdomiai praleisti laiką.

Labai reikėtų tokių vietų, kur ne tik jaunimas, bet ir visi miestiečiai galėtų aktyviai ir įdomiai praleisti savo laisvalaikį. Pavyzdžiui, labai puiku būtų baseinas. Dabar nemenka dalis jaunimo turi problemų su stuburu. Baseinas būtų tikrai puikus vaistas.

Manau, kad įrengti aktyvaus poilsio centrą tikrai nėra sudėtinga. Tikiu, kad Raseinių rajono valdžia tai sugebėtų padaryti. Tiesiog reikia tuo rimtai užsiimti. Manau, nesudėtinga būtų surasti ir rėmėjų.

Kai kurios poilsio vietos mieste apleistos. Prie Šaltinio vidurinės mokyklos, šalia tvenkinio, yra parkelis. Tas parkelis visada būna užimtas ne tų žmonių, kuriems jis iš tikrųjų yra skirtas. Dabar jame viešpatauja alkoholio mėgėjai. Panaši situacija ir parke. Čia girtaujama net prie vaikų smėlio dėžės.

Vaikams yra nesaugu. Kur benusivedi, vieno vaiko paleisti negali, neramu, nes visur gali sutikti pasitikėjimo nekeliančių asmenų. Nežinau, ar rajono valdžia gali tą situaciją pakeisti, bet būtų gerai, jei kažkas būtų daroma.

Liuba Gapševičienė

Tegul valdžia padaro, kad aš būčiau sveika. Juokauju. Būtų gerai, jei valdžia pasistengtų, kad mažiau būtų skriaudžiami pensininkai ir invalidai. Nereikia karpyti jų pašalpų ir pensijų. Na, bet ką padarysi – kaip nors išsiversime. Jei  nesirūpina pensininkais ir invalidais, galėtų geriau pasirūpinti jaunimu ir vaikais. Pati turiu anūkų ir penkis proanūkius. Tikiuosi, kad jų gyvenimas bus geresnis.

Eugenijus Kveselys

Manau, kad valdžia nelabai gali ką pakeisti. Dažnai žmonės iš valdžios tikisi to, ko valdžia negali padaryti. Tuomet atsiranda nusivylimas. Visų pirma reikia, kad pasikeistų žmonių sąmonė. Valdžia juk yra pačių žmonių atspindys, tad piktindamiesi valdžia, tam tikra prasme piktinamės patys savimi. Kai žmonės taps teisingesni, darbštesni, ir valdžia tokia taps. Tada galbūt gyvenimas tikrai pradės gerėti.

Virginija Stoškuvienė

Vaikiškų rūbų parduotuvė, kurios savininkė esu, yra šalia miesto parko. Kasdien matau, kad tame parke šeimininkauja ne žmonės, bet keturkojai. Tai tikrai nenormalu. Į parką juk ateina grupės iš vaikų darželių, ir, deja, vaikai čia negali jaustis saugūs.

Žinau, kad šunimis skundžiasi ir parką tvarkantys komunalininkai, kuriems tenka ne tik pjauti veją ir rankioti iš jos keturkojų paliktus, taip sakant, pėdsakus. Be to, šalia yra cerkvė, jos aplinka taip pat negražiai teršiama.

Manau, jog rajono valdžia turėtų pasirūpinti, kad gyvūnai turėtų atskirą vietą.

Tomas Grinius ir Mantvydas Indilas

Valdžia turėtų pasirūpinti, kad būtų restauruotas riedučių parkas.  Palyginus Raseinių riedučių parką su kitų miestų…nėra net ką lyginti. Važinėjimo riedučiais vieta yra nesaugi, išlinkusi, galima susižeisti. Seniau su riedučiais praleisdavome daug laiko, dabar mažiau, nes važinėjimo sąlygos yra netinkamos.

Labai trūksta kažkokio jaunimo centro, kuriame būtų galima rinktis. Reikia sukurti alternatyvas nykiam laisvalaikio praleidimui, kad jaunimas rinktųsi ne alų, bet kažką įdomesnio, išradingesnio ir turiningesnio.

Donatas Bitvinskas

Manau, kad Raseinių rajono valdžia tvarkosi pakankamai neblogai. Pritariu sumanymui sutvarkyti miesto parką. Spaudoje matėme, kaip jis turėtų atrodyti ateityje. Manau, kad bus labai gražus ir jaukus. Gaila, bet šiuo metu tame parke nėra nei labai jauku, nei gražu.

Atkreipiau dėmesį, kad pastaruoju metu gražiai tvarkomi miesto želdiniai, tai, žinoma, labai puošia aplinką ir, manau, formuoja gerą nuomonę apie miesto valdžią.

Mano manymu, valdžia galėtų nurodyti policininkams, kad jie labiau kontroliuotų situaciją miesto gatvėse. Gana dažnai tenka matyti, kaip pagrindinėmis gatvėmis didžiuliu greičiu pralekia automobiliai. Jei pažeidėjai taip įžūliai elgiasi miesto centre, matyt, yra užtikrinti, kad liks nenubausti.

Virginija Baltrušaitienė

Norėčiau, kad miesto valdžia dirbtų labiau susikoncentravusi į žmonių problemas, o ne į artėjančius savivaldos rinkimus. Norisi mažiau politikavimo ir daugiau konkrečių darbų. Rajono valdžia tikrai turi galių ir sugebėjimų padaryti taip, kad miestas taptų gražesnis ir tvarkingesnis.

Manau, kad rajono valdžios atstovai turėtų daugiau dėmesio skirti seniūnijoms: pasižiūrėti, atidžiai pasidomėti, kokie jose keliai, koks apšvietimas, kokia žmonių kasdienybė, kalbėtis, bendrauti su žmonėmis.

Manau, kad Raseiniuose stinga dėmesio vaikams. Reikia įrengti vietas, kuriose maži vaikai jaustųsi  visiškai saugūs. Labai gerai, kad sumanyta atnaujinti miesto parką. Tikiuosi, kad gražūs planai pavirs realybe.

Oksana Stonienė

Mieste reikia kažkaip įteisinti gyvūnų priežiūros taisykles, kad jos būtų ne šiaip sau kur nors surašytos, bet iš tikrųjų galiotų. Mūsų parduotuvė „Šakotis“ yra šalia miesto parko. Dažnai matau, kaip šalia mažų vaikų laksto šunys. Manau, tai yra pavojinga. Keturkojams derėtų įrengti specialią vietą. Tuomet būtų ir saugiau, ir tvarkingiau. Apie tai dažnai kalba ir į mūsų parduotuvę užsukantys pirkėjai, vadinasi, ta problema yra gana aktuali. Apskritai Raseinių valdžiai didelių priekaištų neturėčiau: mūsų miestas yra gražus ir tvarkingas – gėlės visur žydi ir šiukšlių nėra.

Rimantė Rožan

Mano įsitikinimu, valdžia turi pasistengti, kad aktyviau vyktų daugiabučių namų renovacija. Renovacija – geras sumanymas, tačiau labai gaila, kad tas sumanymas nevirsta darbais. O pradėti tuos darbus yra būtina. Juk daugiabučiuose gyvena daug pensininkų, kurie neturi galimybių pasiimti paskolų. Pensininkai bando kažkiek mokėti už nedidelius patvarkymus, tačiau situacijos iš esmės tai nekeičia – stogai kiauri, ir situacija vis labiau prastėja.

Pensininkams apskritai reikia daugiau paramos. Manau, kad rajono valdžia tai supranta ir padarys, kas yra jos galiose. Man yra tekę lankytis savivaldybėje ir susidariau įspūdį, kad ten dirba geranoriški, protingi žmonės. Tai teikia vilčių.

1 Komentaras

  1. Vytautas

    2013-04-06 21:53

    Pritariu Kveselio,Griniaus ir Indilo nuomonėms.