Valdžios ir gyventojų nuomonės dėl seniūno likimo – išsiskyrė

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Įtaria, kad į jo kėdę nori pasodinti savo partietį

Raseinių seniūnas Antanas Rekštys sako, kad jei žmogus žinotų, kur kris tai pagalvę pasidėtų. – Šių metų sausio 24 d., sekmadienį, ieškodama pagalbos, man paskambino Bradinskų kaimo gyventoja Violeta Stankienė ir pasiskundė, kad yra užpustytas kelias, o sergantis jos sugyventinis bei uošvis negali nuvykti pas medikus, – prisiminė A. Rekštys. – Kadangi tą dieną netoli sodybos dirbo seniūnijos sniego valytuvas, tarnybiniu automobiliu nuvažiavau pasakyti traktorininkui, kad iki V. Stankienės vienkiemio nuvalytų kelią. Tiesa, šeštadienį vakare buvau gimtadienio šventėje, bet sekmadienį apie pietus jaučiausi visiškai žvalus, tad net nepagalvojau apie tokią istorijos baigtį.

A. Rekštys neslėpė, jog grįžtant į namus jį sustabdė kelių policijos patruliai. ,,Į alkotesterį pripūčiau 0,66 promilės. Man tai buvo didelis šokas. Pirmadienį iš ryto nuėjau į savivaldybę ir apie savo bėdą papasakojau merui Petrui Vežbavičiui bei administracijos direktoriaus pavaduotojui Algirdui Griciui, kadangi paties vadovo Dainiaus Baltrušaičio tuo metu darbe nebuvo.“

Raseinių seniūno teigimu, P. Vežbavičius ir A. Gricius jį nuraminę ir liepę toliau dirbti savo darbą. ,,Kol kas dirbk kaip dirbęs, o paskui nuspręsime, ką su tavimi daryti“, – prisiminė A. Rekštys.

Vasario 11 d. Raseinių apylinkės teismas seniūnui V. Rekščiui už  prasižengimą paskyrė tūkstančio litų baudą ir dvylikai mėnesių atėmė teisę vairuoti automobilį.

,,Po to mane išsikvietė administracijos direktorius D. Baltrušaitis ir pasiūlė dirbti Kalnujų seniūnės pavaduotoju. Bet jo įsakymo dėl paskyrimo į šias pareigas taip ir nesulaukiau. Vėliau direktorius dar siūlė kitus du darbus. Bet viskas taip ir liko tuščiomis kalbomis, kol pagaliau man tiesiai šviesiai pareiškė: ,,Priekaištų dėl tavo darbo aš neturiu. Tačiau yra priimtas politinis sprendimas atleisti tave iš darbo, – neslėpė apmaudo Raseinių seniūnijos vadovas. Jis įtaria, kad partijos Tvarka ir teisingumas vadai į jo kėdę nori pasodinti savo partietį.

Įsakymas dėl seniūno atleidimo jau paruoštas

Raseinių savivaldybės administracijos direktorius D. Baltrušaitis tikina, kad seniūno A. Rekščio atleidimo istorijoje politikos nėra nė kvapo.

- Žmogus pats prisidirbo. Ne aš jį girdžiau ir ne aš liepiau su tarnybine mašina girtam važiuoti. Tai ko dabar seniūnas dar ieško sliekų ant asfalto,- rėžė D. Baltrušaitis.

D. Baltrušaitis neslepia, jog A. Rekščiui siūlęs protingą išeitį – iki pensijos padirbėti kitame darbe su tokiu pačiu atlyginimu. ,,Iš pradžių seniūnas su mano pasiūlymu sutiko. Bet po keleto dienų ėmė ir persigalvojo. O vėliau dar ir susirgo. Mano akimis žiūrint – tai visai nevyriškas elgesys“,- atviravo D. Baltrušaitis.

Raseinių savivaldybės administracijos direktoriaus D. Baltrušaičio teigimu, šiandien jau yra paruoštas įsakymas dėl Raseinių seniūno atleidimo. – Kadangi A. Rekštys sunegalavo ir dabar turi biuletenį, tai kai grįš po ligos į darbą, iškart bus su juo supažindintas“,- teigė D. Baltrušaitis.

,,Alio, Raseiniai“ administracijos direktoriaus pasiteiravo: kodėl seniūnas taip griežtai baudžiamas? Juk dar egzistuoja ir kitos drausminės nuobaudos – įspėjimas bei papeikimas.

,,Taip griežtai pasielgiau dėl to, kad tokie dalykai nesikartotų ateityje,- atviravo administracijos direktorius D. Baltrušaitis. – Jei A. Rekštį paliksime dirbti, paskui ir kitam seniūnui negalėsim nieko pasakyti, kai jis girtas važinės tarnybine mašina.“

Gyventojai nori, kad A. Rekštys ir  toliau vadovautų seniūnijai

Tuo tarpu seniūnijos gyventojai nori, kad A. Rekštys ir toliau vadovautų Raseinių seniūnijai.

- Tokį norą Gruzdiškės, Alėjų ir Norgėlų kaimo žmonės patvirtino keliais šimtais savo parašų, kurie jau įteikti savivaldybės Tarybos nariams, merui  ir administracijos direktoriui,- pasakojo Alėjų kaimo bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė Irena Grigienė.- Sodiečiai sako, jog per 13 metų seniūnas tokį nusižengimą padarė pirmą kartą. Be to, už tai jau jį nubaudė Raseinių r. apylinkės teismas. Todėl A. Rekščio atleidimas iš darbo yra tikrai per didelė bausmė. Juk šiais laikais dar galioja ir įspėjimai, papeikimai ir griežti papeikimai. Kodėl iškart taikoma pati griežčiausia bausmė?

Panašiai kalbėjo ir Gruzdiškės kaimo bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė Dalia Bartkevičienė. Jos teigimu, A. Rekštys pažįsta kiekvieną žmogų, žino ką pabarti, kurį pagirti. Moka išklausyti ir seną, ir jauną.

,,Tai rūpestingas, nuoširdus, suprantantis, užjaučiantis ir paprastas žmogus. Seniūnas yra gerbiamas ir laukiamas kiekviename seniūnijos kaime“,- kalbėjo bendruomenės pirmininkė ir seniūnaitė D. Bartkevičienė.

,,Raseinių seniūnijai A. Rekštys vadovauja 13 metų. Per šį laikotarpį pasikeitė 7 merai ir 5 administracijos direktoriai, o  seniūnas per tuos metus neturėjo nė vienos administracinės nuobaudos.  Mes kreipiamės į Tarybos narius ir rajono valdžią, prašydami palikti seniūną ramybėje ir leisti toliau dirbti savo darbą. Seniūnijos gyventojai nori, kad jis ir toliau atstovautų jų interesus,- kalbėjo Norgėlų kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Čiarienė.- Tačiau akivaizdžiai matome, kad rajono valdžia ir politikai paprastų žmonių balso nenori net girdėti. Negi kaimo bendruomenės rajono valdžiai reikalingos tik projektams rašyti?“

Anot G. Čiarienės, jei A. Rekštys bus atleistas iš darbo, kaimo bendruomenėms tai bus didelis akibrokštas. ,,Mes tą sunkų visuomeninį darbą – vadovauti kaimo bendruomenėms – apsiėmėm vien dėl to, kad pažinojom seniūną A. Rekštį ir žinojom jo mokėjimą bendrauti. Ir šis įvykis buvo paskatintas žmogaus noro padėti kitam. Suklysti gali kiekvienas, svarbu duoti galimybę ištaisyti klaidą. Sodiečiai pasitiki seniūnu, bet valdžiai, matyt, savi marškiniai svarbiau“,- svarstė Alėjų kaimo bendruomenės pirmininkė I. Grigienė.

Komentarų nėra