Vasara bibliotekoje kupina smagių iššūkių

Siųsti Versija spausdinimui

Liepos 20 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje susirinko jau ketvirtoji popietinė vaikų stovyklėlė „Smagi ir įdomi vasara bibliotekoje“. Stovyklėlė prasidėjo nuotaikingai, o jos dalyviai, Raseinių maltiečių vaikų dienos centro vaikai, nestokojo gerų emocijų ir kūrybiškumo.
Tradiciškai, kaip ir kiekvienos kitos stovyklėlės dalyviai, vaikai buvo pakviesti sudalyvauti „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkyje, t. y. įveikti 5 skaitymo užduotis: perskaityti detektyvinę knygą; knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai; literatūrine premija apdovanotą knygą; praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą ir linksmą knygą. Skaitymo užduotys mažiesiems pasirodė visai nesudėtingos ir jie nekantraudami priėmė šį vasaros skaitymo iššūkį, kuris skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“ O kodėl šio deserto nepasigaminti patiems? Tad vaikai buvo pakviesti sudalyvauti edukaciniame užsiėmime „Knygos kelias į mūsų namus“.
2020 m. Kauno apskrities viešoji biblioteka pradėjo įgyvendinti projektą „Knygos kelias: atrask, pažink, sukurk!“ Per jį buvo atnaujintas interaktyvus edukacinis žaidimas „Knygos kelias“, supažindinantis vaikus su knygos atsiradimo istorija ir skatinantis skaitymą bei domėjimąsi literatūra. Šis žaidimas stovyklėlės dalyviams suteikė daug gerų emocijų ir naudingų žinių. Vaikai sužinojo, kaip knygos buvo gaminamos iki spausdinimo mašinos atsiradimo ir kaip knyga atsidurdavo lentynoje po spausdinimo meno atsiradimo.
Dėl šio Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai buvo padovanota knygoms gaminti skirta „Edukacijų dėžutė“ su įvairiomis priemonėmis, todėl stovyklėlės dalyviai įgytas teorines žinias galėjo pritaikyti praktiškai. Vaikai patys formavo ir siuvo būsimos knygos puslapius, klijavo priešlapius, kūrė viršelį. Galiausiai visiems teko įsijausti į rašytojo vaidmenį, sukurti ir iliustruoti istoriją. Galutinis rezultatas – savo rankomis pagaminta ir iliustruota knygelė, teikianti džiaugsmą ne tik patiems mažiesiems kūrėjams, bet ir jų artimiesiems.
Stovyklos dalyviai aplankė bibliotekos Knygos muziejų ir susipažino su bibliotekos 100-mečiui skirta ekspozicija „Senoji Lietuvos knyga. Istoriją liudijantys puslapiai“. Joje eksponuojami seniausi, vertingiausi bibliotekos fonduose saugomi XVII–XX a. I pusės leidiniai. Taip pat stovyklėlės dalyviai lankėsi memorialiniame
M. Martinaičio kambaryje, kuriame saugoma daugiau kaip tūkstantis poeto šeimos bibliotekai dovanotų knygų ir kai kurie poeto bei jo tėvų daiktai. Vaikai galėjo prisėsti ant paties poeto sumeistrauto suolelio prie jo darbo stalo, apžiūrėti rašomąją mašinėlę ir kitus daiktus. O galiausiai savo patirtus įspūdžius perteikė kurdami popierinius kukučius.
Kitomis dienomis stovyklos lankytojai dalyvavo „Įdomiosios robotikos“ užsiėmimuose, per juos susipažino su interaktyviais robotukais-konstruktoriais, konstravo savo robotukus. Vaikai taip pat susipažino su skaitmenine grafine planšete ir meniniam piešimui skirta programa „Krita“. Daugiau sužinojo apie dronus, jų naudojimą ir valdymą filmuojant ar fotografuojant įvairius objektus, patys pamėgino įamžinti savo veiklas.
Smagiai ir linksmai leisti laiką bibliotekoje padėjo įvairūs žaidimai ir viktorinos. Buvo žaidžiamos „Linksmosios šarados“, vyko nuotaikinga ir intriguojanti „Knygų lobio“ paieška. Taip pat vaikai varžėsi skaitmeninėse viktorinose, jose ne tik pasitikrino savo žinias, bet ir sužinojo daug naudingų dalykų apie saugų naudojimąsi internetu ar literatūrinius pasakų personažus.
Bibliotekoje vasara kupina smagių iššūkių, įdomių nuotykių ir patyrimų, įvairių atradimų ir, žinoma, skaitymo džiaugsmo! Tad visus mažuosius skaitytojus ir jų tėvelius kviečiame užsukti į biblioteką ir smagiai leisti laiką.
Justina Maulienė,
Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros
skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra