Vasara žolynų žieduose

Siųsti Versija spausdinimui

„Rugpjūčio naktis reikia skiesti žvakių liepsnelėmis ir žiogų griežimu… Kur gi skubate? Sustabdykime laikrodį, ragaukime po lašą. Tai padarykime šiandien susirinkę jau dešimtą kartą į šventę „Vasara žolynų žieduose“, – šiais žodžiais prasidėjo spalvingas, gausus muzikos ir pramogų vakaras Kalnujuose. Renginį vedė RMMVB Kalnujuose bibliotekininkė Daiva Myniotienė ir RRKC Kalnujuose renginių organizatorė Laima Banienė.
Šią dieną buvo gausu įvairių pramogų. Sužaistos krepšinio varžybos „Trys prieš tris“ seniūno taurei laimėti. Varžėsi keturios komandos. Galiausiai taurė iškeliavo pas Raseinių jaunių komandą, taip pat pirmos ir antros vietos laimėtojams atiteko „Keturračių Safari Raseiniai“ pramogų kuponai. Vaikų linksmybėmis rūpinosi Armanda Bružaitė. Norintys ekstremalių pojūčių galėjo pasivažinėti keturračiais ir mini mašinyte.
Svarbus šventės akcentas buvo lauko treniruoklių prie bendruomenės namų atidarymas. Projekto rašymo ir įgyvendinimo džiaugsmais ir rūpesčiais pasidalijo bendruomenės pirmininkas Andrius Žemkauskas. Koncertinę programą pradėjo namiškiai RRKC Kalnujuose liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ ir jos vadovas Kęstutis Klikna. Vakaro eigoje vieną kapelą keitė kita. Scenoje išvydome Šaukėnų kultūros ir amatų centro kapelą „Meldai“ ir jos vadovą Algirdą Raubicką. Ši kapela yra dalyvavusi „Duokim garo“ televizijos laidoje, festivalyje „Ant rubežiaus“, taip pat koncertuose Latvijoje, Lenkijoje, Austrijoje. Tauragės kultūros centro Skaudvilės liaudiškoje kapeloje „Dobilas“ skamba aranžuotos ir autentiškos lietuvių liaudies ir Artūro Mauriaus bei Rasos Bartkuvienės dainos, šokiai. Smagu, kad pas mus jie jau antrą kartą. O kai scenoje pasigirdo Biržų kultūros centro modernaus folkloro ansamblis „Navija“ ir jo vadovė Rūta Kudelkienė-Misevičė, ne vienas sukluso – kažkas nauja. Tai baltų kultūros ir klubinės muzikos sintezė. Vieną vakaro dalį vainiko RRKC Nemakščiuose liaudiška kapela „Nemakščių vyrai“. Tai scenos virtuozai, kurių dainas jau moka visi Raseiniai, gal visa Lietuva.
Antrą vakaro dalį pradėjo merginų grupė „Vega“. Tai jauna merginų grupė, atliekanti savo kūrybos dainas. Vakarą toliau „kaitino“ du vaikinai iš Skuodo – Rokas ir Laurynas.
Jokia šventė nepraeitų be rėmėjų ir pagalbininkų. Ačiū Tytuvėnų šakų smulkinimo įmonei UAB „Egritmeda“, įmonei „AUGA Raseiniai“, UAB „Tiltuva“, „Keturačių Safari Raseiniai“, „Pasažo namams“, Kalnujų kaimo bendruomenei, Raseinių rajono kultūros centrui, Kalnujų seniūnijai ir visiems, kurie nors maža dalele prisidėjo prie šventės.

Laimutė Banienė

Komentarų nėra