Vasario 16-oji Kalnujuose

[1]Šios šventės proga turime gražią tradiciją surengti viktoriną „Ką žinau apie Lietuvą?“ Geldos taurei laimėti. Šiais metais viktorina buvo virtuali. Malonu, kad dalyviai jungėsi iš visos Lietuvos, turėjome dalyvę net iš Kaliningrado srities. Klausimai buvo įvairūs. Prisiminėme istoriją, gamtą, sportą, muziką, kino filmus, net populiariausius vaikų vardus. Viktorinos pabaigoje kilo diskusija, kiek truko partizaninis karas prieš sovietus. Tai parodo, kad žmonės domisi istorija, praeitimi ir nori apie tai kalbėti.
Tarp dalyvių vyko įnirtinga kova. Išsiverždavo į priekį tai vienas, tai kitas dalyvis. Nežymia persvara nugalėjo Rytis Radavičius iš Raseinių, jam atiteko pagrindinis prizas. II vietoje liko Roberta Kumžienė iš Klaipėdos, III – kalnujiškis Arminas Myniotas, dabar [2]gyvenantis ir dirbantis Kaune. Juos pasieks atminimo dovanėlės. Ačiū Arminui Survilai už paruoštus klausimus ir Simonai Survilaitei už pravestą viktoriną.
Mažieji taip pat neliko nuskriausti. Jie visą mėnesį siuntė darbelius konkursui „Piešiu aš Lietuvą“. Trys vaikai – Nerija, Juozapas ir Gabrielė – surinkę daugiausia patiktukų apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.
Už lango šviečia saulė. Nuo stogų nutįsę krištoliniai varvekliai. Sniego patalai apkloję medžius ir žemę. Atrodo, kad dailininkas nutapė tokį grožį. Tačiau tikroji menininkė čia žiema. Žmogui, kai supa begalinis grožis, širdyje džiaugsmas. Ačiū Tėvynei, kuri mums padovanojo gyvenimą be skausmo, ašarų, vergovės ir kančių. Branginkime, saugokime ir mylėkime gintaro žemę.

Laimutė Banienė,
kultūrinių renginių organizatorė Kalnujuose