Vasaros sporto šventė Užkalniuose

Siųsti Versija spausdinimui

Gražus sutapimas, kad 2023 metai ypatingi ne tik Užkalnių kaimui, švenčiančiam 20-ąjį gimtadienį, bet ir visai Lietuvai, mininčiai brandžią sostinės sukaktį. Liepos 22 d. Užkalnių kaimo bendruomenėje vyko tradicinis kultūrinis renginys „Vasaros sporto šventė 2023“, skirtas Gedimino laiškų metams ir Užkalnių kaimo bendruomenės veiklos jubiliejui paminėti.
Šventės pradžioje paminėjome Gedimino laiškų aktualumą, išryškindami Gediminą kaip toliaregį valstybės vadovą, besirūpinantį savo krašto ateitimi. Turime tradiciją kiekvienais metais apdovanoti aktyviausius bendruomenės narius, jiems įteikiami gerumo obuoliai, tapę padėkos ir pagerbimo simboliu.
Krepšinio turnyre, skirtame kraštiečio lengvaatlečio, bėgiko, šalies rekordininko Simo Bertašiaus taurei laimėti, dalyvavo net 9 krepšinio komandos iš Raseinių, Kelmės, Kėdainių, Šiaulių ir Kauno rajonų. Dėl lietingo oro varžybos persikėlė į Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos sporto salę.
Renginio tikslas – aktyvinti bendruomeniškumą, telkti istorinei praeičiai įvertinti, kūrybiškumui ugdyti ir saviraiškai išsaugojant kultūrinę tapatybę bei kaimo savitumą ir patrauklumą. Todėl džiugu, kad bendruomenės šventei aktyviai ruošėmės ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugusieji. Renginio metu surengta Užkalnių vaikų dienos centro, kraštiečių ir svečių meno kūrinių, darbų paro­da, statėme smėlio pilis, šaudėme iš lankų, mėtėme strėles. Buvo pristatomi vietos gamintojų kaimiški produktai, vyko degustacija, prekyba, Gedimino laikotarpio papuošalų gamyba, viktorina, taip pat arbatžolių ir įvairių augalų, žolelių hidrolato gamyba ir prekyba, senovinio maisto gaminimas ant laužo ir lauko krosnies.
Užkalniškius sveikino svečiai iš Nemakščių, Pašešuvio, Mažosios Viduklės kaimo bendruomenės, Savivaldybės tarybos nariai Andrius Bautronis, Darius Ulickas, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas ir rajono Tarybos narys Jonas Vazgys, Raseinių VVG „Raseinių krašto bendrija“ atstovė Milda Mikolaitienė, Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, pavaduotoja Daiva Visockienė, Raseinių garbės pilietis, ,,Aštuonračio muziejuko“ įkūrėjas Leonas Tamulevičius, Užkalnių kaimo bendruomenės vyriausia pirmosios valdybos narė Eugenija Andriulaitienė ir kiti.
Šmaikščiai teatralizuota programa bendruomenės istoriją pristatė Užkalnių bendruomenės aktyvas, skambiomis dainomis džiugino Eglė Radžiūtė. Kultūrinę programą tęsė Nemakščių vyrų ansamblis, RRKC Nemakščiuose moterų vokalinis ansamblis (vad. Juozapas Juščius), Blinstrubiškių socialinės globos namų duetas Vilmutė Skavidienė ir Bernardas Jatautas, Nemakščių moterų šokio kolektyvas su vadove Živile Lembutiene ir šokių kolektyvas iš Tauragės. Dalyvavo ir Raseinių policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Darius Jonaitis, jis net ir mažuosius šventės dalyvius supažindino su policijos darbui skirta įranga, priemonėmis. Šventė baigėsi atlikėjų ,,Džentelmenai“ koncertu.
Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose kultūrinių renginių organizatorei Linai Andrulienei, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorei Daliai Mačiulaitienei, Nemakščių seniūnui R. Laugaliui ir kraštiečiui Antanui Tautkui. Užkalnių šventė buvo finansuojama Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos projekto lėšomis, dalis priemonių buvo įsigyta iš Nemakščių seniūnijos ir S. Bertašiaus skirtos finansinės paramos. Renginio partneriai buvo Raseinių rajono kultūros centras ir savaitraštis „Alio, Raseiniai“.
Gitanas Kybartas,
Užkalnių kaimo bendruomenės
pirmininkas

Komentarų nėra