Vasaros darbuose

Siųsti Versija spausdinimui

Rajono bendruomenių namų aplinka traukia žvilgsnį, nes žmonės stengiasi ją kurti jaukią ir patrauklią, galinčią būti visos gyvenvietės tvarkos bei grožio akcentu. Kaip Nemakščių bendruomenės santalkos namų erdvė atlaikė šios vasaros karščius? Ar bedžiugina praeivį gėlių įvairovė ir spalvos?
Taip, pastangų reikėjo, kad augalai sulauktų rugpjūčio atgaivos. Kiemelyje vis sukdavosi trys ar bent du žmonės su laistytuvais ir, deja, gana dažnai su nurudusių stagarėlių saujomis. Labiausiai išlaikyti aplinkos grožį rūpi bendruomenės pirmininkei Reginai Pratašienei ir jos bičiulei, pagalbininkei Birutei Gudiliauskienei: tik sustos Reginos automobilis prie bendruomenės namų, tuoj ateina talkon Birutė, arčiausiai gyvenanti, ir žiūri moterys, kokį augalėlį per daug nuvargino kaitra. Vėliau prie gėlių laistymo prisidėjo ir Genė Vaičienė, o prie rimtesnių darbų kaip ravėjimas prisidėdavo ir kitos moterys.
Nemakščių bendruomenės santalkos namuose nuolat renkamasi į įvairias veiklas, todėl aplinką puoselėjančiai grupelei yra stimulas ja rūpintis: kas nors iš susirinkusiųjų būtinai įvertins visur jaučiamą šeimininkišką ranką.
Pirmininkė džiaugiasi, kad Nemakščius savo projektinei veiklai pasirinko rajono jaunuoliai ir bendruomenės santalkos namai tapo Švietimo pagalbos tarybos Atviru jaunimo centru. Jaunuoliai su vadovais čia renkasi penktadieniais. Vyksta edukacinė veikla, bendraujama, linksminamasi. Įsimintinas vieno penktadienio susitikimas, į kurį bendruomenės pirmininkė pakvietė Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiąjį tyrėją, bendruomenių pareigūną Darių Jonaitį. Svečias jaunuoliams papasakojo apie savo darbą, parodė turimas priemones. Dalykiška informacija buvo pateikta su lengvu humoru. Jaunuoliai buvo labai dėmesingi, pateikė daug klausimų. Daugiausia jų kilo Rugilei Stanislavičiūtei. Ne vienas tada pagalvojo: „Gal ji nori rinktis policijos pareigūno profesiją?“ Susirinkusieji įdėmiai apžiūrėjo policijos mašiną, svečias aiškino, kaip specifinė įranga padeda tvarkos saugotojui.
Paprastai po edukacinio užsiėmimo Atvirame jaunimo centre Nemakščiuose vyksta diskoteka. Pirmininkė pagarbiai vertina jaunuolių kultūringą elgesį, atsakingumą: po renginių bendruomenės namai ir visa aplinka paliekami švarūs, tvarkingi, tarsi ir nebūta čia žmonių susibūrimo. R. Pratašienė tikrai džiaugiasi, kad sutiko atverti bendruomenės namus turiningiems jaunuolių užsiėmimams.
Bendruomenės žmonių puoselėjama aplinka turbūt prisidėjo prie to, kad 2020 metais Raseinių rajone tarp bendruomenių Nemakščių bendruomenės santalka tapo laureate. Rūpinamės, kad Nemakščių jaunimui ir atvykstantiems bendraamžiams mokytis, bendrauti ir pramogauti čia būtų gera, turtėtų jų gyvenimiškos patirtys.
Živilė Lembutienė,
Nemakščių bendruomenės santalkos narė

Komentarų nėra