Vasaros desertas

[1]Skaitymas balsu, būnant kartu su kitais, yra vienijantis užsiėmimas. Jis priverčia įsiklausyti ir išgirsti. Knyga tampa artimesnė ir mielesnė. Labai svarbu, kad skaitymas kartu praplečia vaikų žodyną, skatina smalsumą ir kūrybiškumą. Kuo daugiau vaikai skaito, tuo daugiau sužino. Knygų skaitymas yra vienas prasmingiausių laisvalaikio praleidimo būdų. Skaitydamas knygas vaikas nuolat mokosi naujų dalykų, gerėja kalbiniai įgūdžiai, didėja savivertė.
Norint, kad vaikai pamėgtų knygas, o vėliau suprastų skaitymo naudą, labai svarbu rasti tinkamų formų. Jų ir bandoma ieškoti. Mažieji bibliotekos lankytojai su bibliotekininke Danelija tai ir bandė daryti. Kai šalia toks grožis, vasariška šiluma, neištvėrėme ir patraukėme su vaikais į parką. Garsiniai pasakų skaitymai – vienas iš vaikų skaitymo skatinimo būdų. Vedant popietes tiek bibliotekoje, tiek netradicinėje aplinkoje vaikams suteikiama daug gerų emocijų, skaitomos knygutės jiems tampa daug įdomesnės, suprantamesnės.
Perskaitę knygas popietės dalyviai dalijosi mintimis apie pasakų herojus ir aptarė, ko pamoko kiekviena pasaka.
Po skaitymų ir šilto pabendravimo į biblioteką sugrįžę vaikai išsirinko šių metų „Skaitymo iššūkio 2021“ knygų penketukus.
Danelija Laurinavičiūtė, Sujainių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė