Vasaros ir sporto šventė Užkalniuose

Siųsti Versija spausdinimui

Liepos 30 dieną jau tradicija Užkalnių kaimo bendruomenėje tapusi Vasaros ir sporto šventė-2021 sukvietė nemažą būrį ne tik bendruomenės gyvenimu besidominčių žmonių, bet ir sportuojančio jaunimo iš kaimyninių gyvenviečių.
Šventę atidariusiose krepšinio rungtynėse 3×3 jėgas išbandė net šešios entuziastų komandos. I vietą iškovojo komanda „Duburkis“, II – „Veteranai“, o III – „Senoji mokykla“. Po įtemptų rungtynių šventės dalyviai jėgas taip pat galėjo išbandyti tritaškių ir karavano rungtyse. Jose geriausiai pasirodė Osvaldas Škadauskas ir Linas Anulis. Bendruomenė džiaugiasi tokiu aktyviu sportininkų įsitraukimu ir čia gimusių, augusių bei sugrįžusių brolių Jurgilų pasirodymu krepšinio aikštelėje.
Šventėje buvo apdovanoti ir jaunieji kaimo bendruomenės gyventojai. 2020 metais Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga organizavo piešinių ir fotografijų konkursą „Mano bendruomenė“. Džiugu, kad jame dalyvavo būrelis Užkalnių kaimo bendruomenės vaikų. I vietą konkurse užėmė Elija Juščiūtė, II – Arijana Būziūtė, nuoširdi padėka skirta mokytojai Jūratei Dumskienei už vaikų paskatinimą dalyvauti rajone organizuojamuose konkursuose ir rankdarbių parodą šventėje.
Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas labai didžiuojasi savo bendruomenėje turėdamas energingų, entuziastingų ir atsakingų narių. Jais buvo pasidžiaugta ir šventėje. Joje bendruomenės simboliu tapusiu „Gerumo obuoliu“ apdovanoti trys nominantai. Pirmas gerumo obuolys įteiktas Linai Radžienei už pagalbą bendruomenei, jaunatviškumą ir energiją visose bendruomenės veiklose. Antros nominacijos atsiimti pakviesta visų bendruomenės narių mylima Irena Kazlauskienė. Jai padėkota už nuoširdžią ir geranorišką pagalbą. Trečias gerumo simbolis įteiktas ilgamečiam pagalbininkui, savo laisvą laiką skiriančiam bendruomenei puoselėti, Gediminui Kybartui. „Šiais metais ant bendruomenės vienybės medžio sunoko dar trys „Gerumo obuoliai“, jie buvo perduoti į nuostabių, supratingų ir darbščių žmonių rankas“, – džiaugėsi bendruomenės pirmininkas. – Lai prinokusių obuolių sėklytes jie dalija aplinkiniams, augindami gerumo ir vienybės sodą.“
Vasaros ir sporto šventėje svečiavosi ir programa gėrėjosi Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos direktorė Dalia Mačiulaitienė, Raseinių VVG ,,Raseinių krašto bendrija“ pirmininkė Irena Dapkuvienė, Raseinių rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys, Nemakščių bendruomenės ,,Santalka“ pirmininkė Regina Pratašienė, taip pat žydinčių gėlių puokštę įteikė Raseinių KC Nemakščiuose meno vadovai.
Šventės svečius visą renginį šokiais ir gera nuotaika stebino Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus moterų kolektyvas „Vasarė“ (vadovė Jolanta Preidžiuvienė), nuotaikingomis dainomis džiugino Eligijos ir Remigijaus duetas, o šventę vainikuoti ir kartu padainuoti, šokti kvietė grupė „Žemaitukai“.
Bendruomenė pateikė projektą pagal VPS priemonės „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-4 veiklos sritį „NVO iniciatyvų skatinimas, kultūros tradicijų, amatų saugojimas ir sklaida“ ir gavo šiai vasaros ir sporto šventei finansavimą.
Dėkojame Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose kultūrinių renginių organizatorei Linai Andrulienei ir visiems prisidėjusiems organizuojant šventę.
Evelina Kybartaitė

Komentarų nėra