Vasaros knygų skaitymo susitikimai Paliepiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Vasara – puikus metas pabūti gamtoje, pasidžiaugti saulutės glamonėmis. Liepos 15 d. rinkomės į parkelį prie bibliotekos su savimi pasiėmę Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės knygą „Istorijos skanėstai“. Istorija – rimtas mokslas apie svarbius įvykius ir reikšmingą praeitį, tačiau kartais taip norisi paskanauti pačių gardžiausių istorijos kąsnelių, kurie linksmintų, stebintų, nebūtų supeliję. Būtent tokia ir yra ši nuostabi knygelė – šmaikštus, linksmas ir netikėtas Lietuvos istorijos gabalėlis, aprėpiantis maždaug šimtą penkiasdešimt metų. Kas pirmieji Lietuvoje kalbėjo telefonu? Kas lietuvius išmokė žaisti krepšinį? Kiek laiškų per Atlantą „Lituanica“ skraidino Darius ir Girėnas? Kas Lietuvoje yra Šypsenos ordino kavalierius? Kiek blusų sustingo Baltijos gintaruose?…
Prasidėjęs lietutis suginė visus į biblioteką. Paskanavus visos Lietuvos istorijos, atsirado noras daugiau sužinoti apie gimtojo kaimo praeitį. Apsilankėme bibliotekos pastate esančiame Paliepių kaimo istorijos muziejuje. Bibliotekininkė papasakojo susirinkusiesiems apie anksčiau Paliepiuose veikusias įstaigas; vartėme albumus, vaikučiai ieškojo savo senelių, tėvų nuotraukų.
Gaila, kad negailestingas laikas niekada nesustoja nors trumpam vietoje, o nuolatos tiksi tik į priekį. Nevaldomai seko renginiui skirtas laikas. Grįžę į biblioteką suskubome rašyti trumpas žinutes ateičiai, jas sudėjome į paslapčių butelį ir palikome jį saugoti bibliotekininkei. Po daugelio metų bus įdomu paskaityti. Vaikų dėmesį kaustė didžiuliai bažnytinių atlaidų saldainiai, kuriuose slėpėsi saldi dovanėlė. Pasivaišinę ir supratę vieną tiesą – „be praeities nėra ir ateities“, skirstėmės į namus.

Nijolė Staškevičienė,
Paliepių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra