Vasaros stovykla „Judinam vasarą 5“

Siųsti Versija spausdinimui

Lietingą rugpjūčio 7 dieną būrys jaunuolių iš trijų rajonų – Raseinių, Radviliškio ir Pakruojo jaunimo centrų ir erdvių – susirinko į jungtinę stovyklą „Judinam vasarą 5“. Šiais metais stovykla organizuota Napoleono sporto ir laisvalaikio bazėje Pasvalio rajone. Stovyklos atidaryme dalyvavo atstovai iš Jaunimo reikalų agentūros.
Stovykla truko penkias dienas. Visos veiklos buvo įdomios ir kūrybingai suorganizuotos. Jau pirmą dieną visi pasiskirstė į mišrias komandas, tobulino komandinius įgūdžius, pažino vienas kitą, parinko muziką, kuri skambės kviečiant į užsiėmimus, parengė sveikinimus, skirtus jubiliejinei stovyklai. Kitą dieną po rytinės mankštos Pakruojo visuomenės sveikatos biuro specialistė priminė pirmosios pagalbos pagrindus, o atstovas iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų papasakojo, ką daryti ir kaip elgtis ekstremaliosios padėties metu. Stovyklos koordinatoriai paruošė užduotis, kurios padėjo suprasti, kaip svarbu girdėti šalia esančius, pažinoti komandos narius ir veikti bendro tikslo link. Po pietų jaunuoliai varžėsi linksmosiose estafetėse, kur ne tik svarbu, kaip kiekvienas asmeniškai pasirodys, bet ir komandos budrumas, palaikymas. Vakare laukė „Madų šou“. Pasitelkę fantaziją, meninius gebėjimus, atspindėdami tam tikrus laikmečius, stovyklos raudonuoju kilimu žengė jaunuoliai. Trečią dieną stovyklos dalyviai išskubėjo į 23 km žygį Kurtuvėnų link. Žygio metu jaunuoliai susipažino su apylinkėmis, labiau pažino vienas kitą. Vakarą užbaigė trijų jaunuolių sugalvotas nuotaikingas „PDP“ podcastas, buvo apžvelgtos stovyklos aktualijos. Po pasirodymo laukė pirtis ir filmas. Ketvirtą dieną, vis dar jausdami nuovargį po žygio, jaunuoliai patraukė į kūrybines dirbtuves, margino savo marškinėlius, lipdė iš molio, vėrė apyrankes, taškavo mandalas, darėsi „henna“ tatuiruotes. Tie, kurie vis dar turėjo jėgų, patraukė sportinių rungčių link, žaidė tinklinį, krepšinį, futbolą. Po pie­tų laukė nauja veikla – detektyvas, kuris įtraukė spręsti dilemas, aiškintis, kritiškai mąstyti, priimti sprendimus, o išklausius nuomonių pateikti jas stovyklos „teismo“ salėje. Vakare visos komandos pagal ištrauktas šalis ruošė pasirodymus „Stovyklavizijai“. Po komandų pasirodymų laukė „Sidabriniai agurkėliai“ – nominacijų įteikimas ir diskoteka. Paskutinę stovyklos dieną rašėme atsisveikinimo laiškelius draugams, apibendrinome įspūdžius, ko išmokome ir sužinojome, ką norėtume pakeisti.
Džiugu, kad organizuojamos tokios stovyklos, nes jos atveria naujų galimybių ne tik atviriems jaunimo centrams ir erdvėms bendradarbiauti ir kurti aktyvesnį rytojų jaunuoliams, bet tai ir puiki galimybė užmegzti naujus, šiltus santykius, veiklų metu pažinti save, stiprinti savo silpnąsias puses ir leisti atsiskleisti stipriosioms.
Neda Baukytė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos
tarnybos Atviro jaunimo centro savanorė

Komentarų nėra