Vasaros šventė „Kur saulėlydžio gaisai“ Gyliuose

Siųsti Versija spausdinimui

Vasara semia pilna sauja jauną duoną, užsigerdama vis sodresne rytmečio rasa. Vasara kiekvienais metais tokia dosni, tokia darbšti, tokia linksma. Skambėdama tūkstančiais garsų kviečia žmones savo glėbin. Nesipriešindami jos kvietimui susirinko Gylių kaimo bendruomenės žmonės į tradicinę vasaros šventę, organizuojamą jau septintą kartą. Ne tik patys gausiai susirinko, bet ir garbių svečių, mylimų kaimynų sulaukė. Šventė „Kur saulėlydžio gaisai“ organizuota laimėjus Žemės ūkio ministerijos paramą pagal veiklos sritį „Renginių organizavimas“ pagal 2020 m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti taisykles.
Organizuojant šventę siekta įgyvendinti projekto uždavinius: užtikrinti kartų bendravimą, sudaryti sąlygas vystytis sampratai apie verslumo galimybes, pagerbti iškiliausius bendruomenės žmones, sudaryti sąlygas bendrauti, bendradarbiauti, pagerbti daugiavaikes šeimas. Džiaugiamės, kad visus uždavinius pavyko įgyvendinti.
Šventė prasidėjo menine kompozicija. Trijų kartų atstovai deklamavo eiles, sveikino šventės dalyvius. Sveikinimo žodį bendruomenei tarė ir svečiai: Seimo vicepirmininkas A.Nekrošius, rajono Tarybos nariai J.Vazgys, V.Kuzmarskis, Seimo narės V.Ačienės padėjėja J.Jasiulienė, Viduklės seniūnijos seniūnė D.Ulinskienė, Raseinių VVG pirmininkas V.Blinstrubas.
Renginyje tradiciškai pagerbti bendruomenei labiausiai nusipelnę žmonės. Šiemet statulėle „Mūsų pagarba“ apdovanoti keturi bendruomenės nariai: V.Juščiuvienė, N.Salemonavičienė,  E.Būzienė ir  O.Barauskienė.  Pagerbtos šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų. Tokių gražių šeimų savo bendruomenėje turime net dešimt. Gausiose šeimose auga pulkas vaikų, būsimų ateities kūrėjų.
Organizatoriai stengėsi, kad šventėje visiems būtų įdomu ir naudinga. Mažieji visą dieną turėjo įvairios veiklos: nuo batuto ir burbulų pūtimo iki piešinių konkurso „Mano šeima“ ir prasmingų edukacijų. Tiek vaikai, tiek suaugusieji galėjo dalyvauti įdomiose edukacijose ir pasidaryti savo rankų darbo muiliukų, gėlių, papuošalų. Dėkojame edukatoriams L.Skirgailienei, Z.Šaltei, R.Norvilaitei ir Viduklės bendruomenės nariams. Visus ypač sudomino tautodailininkė R.Jegnorienė ir jos audiniai. O ir audimo stakles daugelis matė pirmą kartą, todėl susižavėjusių ponios Ramutės gebėjimais netrūko. Vietos amatininkų ir verslininkų būrelis prekiavo sūriais, tortais, medumi. Iš šventės kiekvienas galėjo grįžti su maloniu pirkiniu. Džiaugiamės, kad renginyje surado galimybę dalyvauti veislyno „Kalnų šuo“ savininkas I.Tarnauskas su savo augintiniais – Berno zenenhundų šunimis.
Diena prabėgo kaip vėjo nunešta. Juk laikas turi tokią savybę – prapulti, kai įdomu, gera. Įdomumo galėjo rasti kiekvienas pagal pomėgius. Be jau išvardintų veiklų, reikia paminėti ir sportines varžybas, žaidimus, estafetes. Tai ir krepšinio, smiginio, šaškių varžybos, linksmos estafetės ir žaidimai. Esame dėkingi už šių pramogų organizavimą D.Baukiui, E.Kliknienei, E.Vaitekūnui. Visi įvairių rungčių, konkursų nugalėtojai apdovanoti prizais, atminimo dovanėlėmis.
Per visą šventę skambėjo Gylių kaimo bendruomenės vokalinio ansamblio ir Nemakščių moterų ansamblio dainos. Negalėjome nesižavėti Nemakščių šokių kolektyvo grakščiomis šokėjomis. O vakaroti pasilikome su mūsų mylima kapela „Nemakščių vyrai“. Už indėlį į šventės organizavimą dainų ir šokių kolektyvų vadovams Ž.Lembutienei ir J.Juščiui įteiktos Gylių kaimo bendruomenės padėkos. Padėkos įteiktos ir kaimyninėms bendruomenėms bei jų pirmininkams – Pašešuvio kaimo bendruomenei ir jos pirmininkei L.Andrulienei, Viduklės kaimų bendruomenei, Nemakščių bendruomenei „Santalka“ ir jos pirmininkei R.Pratašienei – už bendravimą ir bendradarbiavimą, dalijimąsi gerąja patirtimi.
Šventė įvyko ir tikime, kad visiems patiko. Daug triūso įdėjo Gylių kaimo bendruomenės taryba bei entuziastai ir aktyvistai, minėti ir neminėti, mielai prisidėję, padėję organizuoti, vesti renginį.
Vasara dar žydi ryškiomis spalvomis, o ją puošia taip pat ir mūsų visų geros mintys ir darbai.
Elena Norvilienė

Komentarų nėra