Vasaros šventė Didžiuliuose

Siųsti Versija spausdinimui

Ne tik žmogus savo nueitą gyvenimo kelią skaičiuoja metais. Jie įprasmina ir bendruomenių gyvavimo bei veiklos rezultatus. Savaitgalį Didžiulių kaimo bendruomenėje nušurmuliavo tradicinė kaimo šventė „Kol dar žydi gėlės“.
Šiais metais Žemės ūkio ministerija paskelbė konkursą „Tradiciniam renginiui organizuoti“ ir Didžiulių kaimo bendruomenei pavyko jame laimėti. Projekto tikslas – kuo daugiau bendravimo iki šventės, kuo daugiau įvairių amžiaus grupių, socialinių sluoksnių gyventojų įtraukti į projektą, tad bendrame projekte dalyvavo Didžiulių, Gėluvos ir Juodaičių kaimo bendruomenės.
Bendruomenės pirmininkė Diana Kaupaitienė savo kalboje pasidžiaugė, kad prieš daug metų mažą bendruomeniškumo sėklytę pasėjo Didžiulių kaimo gyventojai ir iš jos išaugo didžiulis bendruomeniškumo medis – kaimo tarybos, bendruomenės narių, kaimo gyventojų prižiūrimas, puoselėjamas jis gražiai auga ir toliau stiprėja mūsų mylimame krašte. Tai parodo, kad mylime Lietuvą, mylime savo kraštą ir puošiame jį gerais darbais. Bendruomenės pirmininkė taip pat džiaugėsi, kad visos gatvelės papuoštos gražiais vazonais ir žydinčiomis gėlėmis. Šiemet naujai asfaltuota Ūkininkų gatvė ir įsigytas kondicionierius bendruomenės namams. Didžiuliai darbai padaryti tvarkant Mituvos ištakas. „Tai istorinė vieta, ji turėtų garsinti mus, didžiuliškius, ir mūsų mylimą kaimą Didžiulius. Daug dienelių buvo paaukota prie Mituvos upelio darbų, rezultatą matote, juo mes ir džiaugiamės, ir didžiuojamės. Ačiū visiems, kurie per kaitrą, lietų, vėjus dirbo ir netingėjo“, – džiaugėsi bendruomenės pirmininkė.
Per šventę vyko ūkininkų mugė, piešinių konkursas „Mano Didžiuliai“, paroda „Mano mylimiausias puodelis“, surengtas konkursas „Mano gražiausias gėlynas“, rankdarbių konkursas „Auksarankis“. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir suvenyrais.
Atvyko didelis būrys svečių: Seimo pirmininko pavaduotojas A.Nekrošius su padėjėja S.Žuvelaitiene, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius E.Jonyla, Tarybos nariai J.Vazgys, A.Kilčauskas, kaimų bendruomenių pirmininkai: Ramonų – D.Raudonienė, Mirklių – G.Andraitienė, „Pagrajos“ – V.Lukošius, Milašaičių – R.Daujotas, taip pat nemaža delegacija iš Juodaičių bendruomenės. Visi sveikintojai džiaugėsi aktyvia Didžiulių kaimo bendruomene, nuveiktais darbais, linkėjo ryžto ir sėkmės ateityje.
Šventėje skambėjo šeiminio Artūro ir Renatos Aleksiejų dueto dainos, o humoro grupė iš Klausučių kultūros centro pavergė žiūrovus šmaikščiais gyvenimiškais vaizdeliais. Renginį vainikavo puikus Giedriaus ir Antano muzikinis duetas, šokome, dainavome iki pirmųjų gaidžių.

Kas tie Didžiuliai?
To ne vienas jau paklausia,
Nes apie juos visur kalbėti ima gausiai.
Didžiuliai pastatai, didžiulės tvoros,
didžiuliai meilės labirintai, Didžiulių panos labai uolios…
Plati ta sąvoka „Didžiuliai“, tačiau žinau, vaizduotėje jūs savo turit
Didžiulių kaimą, jojo žmones ir jie visi labai malonūs.
Nedaug legendų parašyta,
bet dabartis bus legenda naujoms kartoms,
kad čia, Didžiuliuose, didi žmonės gyveno, jų neužmiršim niekados.
Turtingi mes bendruomenės namais ir švenčių įvairove,
turtingi aktyviais vaikais ir, žinoma, senoliais.
Didžiulių kaimą drakonas puošia, jis gina mus nuo negandų visų,
upė Mituva nuo čia vingiuoja. Kampelis naujas, patrauklus –
sporto aikštelė, treniruokliai, jaunimo mėgstama vieta,
ir kryžius, rymantis prie kelio, ir gatvėse gėlių gausa.
Daug, oi daug žmonių kelius čia mynė
ir džiaugės nuveiktais darbais!
Visiems jiems šiandien tariam ačiū, o darbus jų vaikai, anūkai keis.
Ir keičias vis tie laiko ratai, atnešdami naujų minčių.
Turbūt kiekvienas didžiuliškis ištart galėtų:
„Džiaugiuos, kad aš čia gyvenu.“
Čia nemiega niekas. Paklausite – kodėl?
Todėl, kad čia gyvena kelrodė žvaigždė.
Ji visad ragina: „Pirmyn, juk tu gali, pasirinkimo kito neturi,
Reik padaryti tą, aną, kad būt visur gražu, kad būt visur tvarka.“
Taigi Didžiulių mielas kraštas, tiktai su peripetijom mažom.
Diana – mūsų kelrodė žvaigždė ir vadas.
Dėkojam tau ir tris kartus – valio, valio, valio…

Renata Aleksiejienė,
bendruomenės pirmininkės pavaduotoja

Komentarų nėra