Vasaros šventė Ramonuose

Siųsti Versija spausdinimui

Žmonės sukurti gyventi ne po vieną. Jiems reikia bendravimo, reikia žmonių, kuriuos sujungia bendri interesai. Kaimas gyvas, kol jame gyvena kuriantys, savo kraštą mylintys žmonės, kol kiemo vartelius praveria kaimynas ar laiškanešys, kol tuokiasi jaunieji ir suka lizdus gandrai, kol nelieki vienišas skausme. Todėl liepos 3 dienos pavakarę ramoniškiai rinkosi bendruomenės namų kiemelyje, kad pajaustų bendruomeniškumą, trumpam pamirštų visus kasdienius darbus, pasidžiaugtų skriejančios vasaros šiluma, pabendrautų ir puikiai praleistų laiką.
Pirmoje renginio dalyje vyko Ramonų bendruomenės visuotinis ataskaitinis rinkimų susirinkimas. Buvo išklausyta 2020 metų veiklos ataskaita, pateikta finansinė ataskaita, perrinkta naujai 3 metų kadencijai ta pati bendruomenės taryba, bendruomenės pirmininkas.
Antroje dalyje buvo vykdomas projektas „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021 m.“
Mokymą apie eismo saugumą pravedė Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnė Giedrė Deveikienė. Ji mokė, kuriuo paros metu ir kaip teisingai nešioti atšvaitus, aiškino, kokių taisyklių reikia laikytis važinėjant dviračiais ir paspirtukais, aiškino kelių ženklų svarbą ir kaip būtina jų laikytis. Pareigūnė pateikė trumpą rajono kriminalinę apžvalgą. Mokymų pabaigoje visiems dalyviams, kad saugiai grįžtų namo, buvo įteikti šviesą atspindintys atšvaitai. Kitos eismo saugumo priemonės – liemenės, pakabukai, žibintuvėliai, žibintai prie dviračių, dviratininkų šalmai buvo išdalyti kaip prizai ir dovanėlės vakaro dalyviams.
Prieš linksmąją vakaro dalį bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė pristatė „Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ projektą. Tai bendras projektas kartu su Mirklių kaimo bendruomene. Už gautas lėšas Mirklių kaimo bendruomenė įsigijo dujinį šildytuvą ir rašiklių, o Ramonų kaimo bendruomenė – naują savo bendruomenės vėliavą su kotu, sportinių marškinėlių ir rašiklių su bendruomenės logotipais. Iškelti šventės vėliavą garbingai buvo patikėta vyriausiai bendruomenės narei Zosei Kvitnickienei, bendruomenės pirmininkei D. Raudonienei ir bendruomenės nariui, Savivaldybės administracijos direktoriui Edmundui Jonylai. Renginio dalyviams kaip reprezentacinė medžiaga įteikti tušinukai, o marškinėliai bus naudojami pristatant Ramonų bendruomenės komandą.
Bendruomenė turi ir savų tradicijų. Kasmet vykdavo įvairios tradicinės kaimo sporto atrakcijos. Bet šiemet jų nebuvo. Tačiau kas norėjo, galėjo mėtyti smiginį, sužaisti šaškėmis. Geriausiu šaškių žaidėju pripažintas Arūnas Žemaitis, antras liko Alfonsas Godeliauskas.
Per šventes prisimename Ramonuose gyvenusius, dirbusius, bet išėjusius anapilin, pagerbiami jubiliatai.
Visą vakarą linksmai sukosi, ragino vaišintis, pravedė įvairius žaidimus, uždavinėjo minkles renginio vedėjos Onutė ir Renata. Laikas greitai bėgo, nes muzikos netrūko. Koncertavo Ramonų kaimo bendruomenės meno kolektyvas, vadovaujamas Vaidoto Vilko, RRKC Ariogaloje mišrus vokalinis ansamblis „Radasta“, vadovaujamas Renatos Aleksiejienės, grojo ir dainavo Vaidotas.
Skambi daina, linksmas šokis, nuoširdus bendravimas neleido prasiskverbti liūdnoms mintims apie pandemiją ir paliko gerus prisiminimus apie įdomiai praleistą laiką.

Dalytė Raudonienė,
Ramonų bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra