Vasaros vakaras Verėduvoje

[1]Šiltą, ramų šeštadienio vakarą, kai dienos mums moja apsunkusiomis nuo prinokusių vaisių medžių šakomis, keri įvairiaspalvėmis gėlėmis, Verėduvos kaimo bendruomenės taryba kvietė gyventojus į bendruomenės namus palydėti vasaros. Ši šventė tarsi padėka vasarai už derlių, sodo, daržo gėrybes, už šilumą ir saulę, už žydinčių gėlių jūrą, skardžiabalsių giesmininkų klegesį, gamtos grožį. Vasaros šventė – viena didžiausių metuose, nes jos laukia suaugusieji, mažieji verėduviškiai ir tie, kurie atostogauja ar svečiuojasi gimtajame kaime. Šventėje apsilankė rajono Tarybos nariai, bendruomenių pirmininkai D.Kaupaitienė, J.Vazgys, gausus svečių būrys iš Kauno, Vilniaus, Jurbarko, Ariogalos, aplinkinių kaimelių ir gyvenviečių.
Vasara – tarsi jaunystė. Ji suteikia laisvę pojūčiams: lytėti, glostyti, uostyti visa, kas aplinkui. Suteikia galimybę klausytis įmantriausių žmogaus ir gamtos sukurtų melodijų, regėti spalvų žaismą. Vasaroje tiek daug visko! Ir kai besileisdama saulė ryškiais spalvų potėpiais margino horizontą, atrodė, kad ji tarsi žymi šventės įspūdžius: inscenizuotą trijų vasaros mėnesių atsisveikinimą, būsimų pirmokėlių padrąsinimą, šiųmečių prabėgusių mėnesių jubiliatų sveikinimą, mažiausio šventės dalyvio apdovanojimą, šokio konkurso „Šok su vasara“ nugalėtojus, Girkalnio kaimo kapelos ,,Gojus“ akordus, J.Lukonaitienės atliekamas dainas, vasaros vaišių kvapus, širdies žodžius.
Jau rudenėja, nors vasara dar neprarado savo kerų ir trumpėjančios dienos bei ilgėjančios naktys vis dar seka birželio pradėtą vasaros pasaką. Užmigs rugpjūtis kartu su saulės šypsena. Liks šilto vasaros vakaro prisiminimai: buvo vakaras, pilnas jaunystės šėlsmo, vienijantis besikaupiančią brandą, patirties paslaptis, glostęs ir laiminęs, dalijęs, kaupęs ir seikėjęs…
Danutė Zaksienė