Veikla apibendrinta Palūkščio dvare

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 22 d. nuo pat ryto į Palūkščio dvaro sodybą rinkosi Raseinių rajono kaimų bendruomenių atstovai į 2021 metų veiklos apibendrinimo renginį-sąskrydį. Šventėje taip pat dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė ir Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė, jaunoji policijos rėmėja Samanta ir šuniukas Amsis.
Nuo pat ryto sodyboje buvo bruzdesys. Dalyviai intensyviai ruošėsi šventei. Kas puošė savo seniūnijos palapinę, kas dekoravo stalą, kas dėliojo parodėles.
Šventė prasidėjo iškilmingu vėliavų pakėlimu. Garbė sąskrydžio vėliavas pakelti teko Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkui Jonui Vazgiui, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkei Irenai Dapkuvienei ir „Rokynės“ savininkui Romui Rudžinskui.
Paskelbus šventės pradžią dalyviai išsiskirstė atlikti užduočių, dalyvauti įvairiose varžybose, konkursuose. Daug emocijų sukėlė statybos meistrų konkursas. Čia ne šiaip sau reikėjo ką nors sumeistrauti – reikėjo pastatyti svajonių bendruomenės pilį iš smėlio. Visi žavėjosi puokščių konkursu. Čia jau reikėjo atlikti namų darbus – į laistytuvą sukomponuoti puokštę. Akys raibo nuo sumaniai, kūrybingai ir gražiai pagamintų kompozicijų. Ne mažiau spalvotas buvo ir dailininkų konkursas, o jo rezultatas – ištapyti akmenėliai su linkėjimais ir spalvotasis automobilis. Tiems, kurie nenorėjo dalyvauti kūrybiniuose užsiėmimuose, jėgas išbandyti buvo galima laso, smiginio, laidynių, baudų mėtymo, taikliosios rankos (lėkštučių mėtymo), kamuoliukų ir pasagos mėtymo, tiro, šaudymo iš lanko, individualiose rungtyse, o prizines vietas užėmusiems dalyviams buvo įteikti medaliai.
Pailsėdami nuo užduočių dalyviai aplankė amatų mugę, kur buvo galima pasigrožėti vaikų dienos centrų ir kaimo bendruomenių narių rankomis sukurtais darbeliais, o policijos komisariato bendruomenės pareigūnė
G. Deveikienė, jaunoji policijos rėmėja Samanta ir šuniukas Amsis renginio dalyvių laukė prie policijos automobilio, kur buvo patikrintos ne vieno dalyvio saugaus eismo žinios.
Sąskrydyje apdovanojimai liejosi lyg iš gausybės rago. Pirmiausia buvo apdovanoti 14–29 m.
jaunimo fotografijų konkurso „Mano bendruomenės renginiai“ dalyviai, piešinių konkurso „Mano atostogos kaime“ dalyviai. Visi prizinių (1–3) vietų dalyviai, kurie rungėsi konkursuose ir varžybose, gavo ne tik dovanėles, jiems buvo įteikti ir medaliai. Renginį vainikavo grupės „Dvyniai“ (vadovai Ferdinandas ir Vytautas Raudoniai) iš Vilniaus koncertas.
Renginys visiems padovanojo neišdildomų akimirkų. Taip džiaugiamės vėl galėdami susitikti, pabūti kartu, pabendrauti, pajusti tą bendruomeniškumo dvasią, o išsiskirstant ne vieną kartą ir ne iš vienų lūpų dar kartą išgirsti – iki susitikimo kitą kartą. Tad belieka tikėtis, kad vėl greitai susitiksime.
Šventės organizavimo projektą finansavo Žemės ūkio ministerija ir Raseinių rajono savivaldybė.

Laimutė Berštautienė,
kaimo bendruomenės „Gynėvė“ pirmininkė

Komentarų nėra