Vidurvasario šventė Lenkelių kaimo bendruomenėje

Siųsti Versija spausdinimui

Liepos 11 dieną Lenkelių kaimo bendruomenėje vyko smagi Vidurvasario šventė, jaukiai pasibūti sukvietusi bendruomenę ir atvykusius svečius. Čia sulaukta gausaus būrio šventės dalyvių ne tik iš Lenkelių ir aplinkinių kaimų, bet ir iš Raseinių, Ariogalos, kitų vietovių.
Susirinkusiuosius į šventę pasveikino Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, jis linkėjo telkti bendruomenės narius bendriems tikslams ir darbams. Sveikinimo žodžius tarė ir dovanomis pradžiugino šventės svečiai: Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, Raseinių kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys, Raseinių VVG vadovas Vincas Blinstrubas, Raseinių seniūnijos seniūno pavaduotoja Regina Zėringienė, kaimų bendruomenės „Milašaičių Dubysa“ pirmininkas Nerijus Jarilinas ir Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė.
Oficialią šventės dalį tęsė Lenkelių kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Gargasienė. Ji už aktyvią visuomeninę ir kultūrinę veiklą mokytojai Irenai Bulotienei įteikė Lietuvos Respublikos valstybės vėliavą. Vėliava įteikta ir ilgamečiam bendruomenės nariui Zigmui Kareivai. Padėkos raštai ir atminimo dovanėlės įteikti gražiausių sodybų konkurso nugalėtojams Danutei ir Sigitui Sabaliauskams, Laimutei ir Arūnui Urbams bei Janinai ir Juozui Kairaičiams. Buvo pažymėta, kad kaskart puikiai besitvarkančių sodybų vis daugėja, žmonės ima pavyzdį vieni iš kitų. Todėl nutarta paskatinamąsias vietas šiame konkurse skirti Izidonai ir Jonui Zakrižauskams, Elytei ir Jonui Maciukevičiams bei Ilonai ir Antanui Pociams.
Lenkelių kaimo bendruomenės pirmininkė džiaugėsi, kad ruošiantis šiam renginiui sulaukė daug iniciatyvių žmonių paramos ir palaikymo. Bendruomenės nariai, taryba, jaunos šeimos savanoriškai prisidėjo prie šventės organizavimo. Štai stacionarią lauko sceną savo rankų darbo vazonais papuošė E.Maciukevičienė. Gėlynus, džiuginančius visus savo ryškiaspalviais žiedais, bendruomenės namų teritorijoje nuolat puoselėja bendruomenės moterys.
Surengti šventei reikia nemažai sąnaudų. Bendruomenei tai – didelis finansinis iššūkis. Bendruomenės pirmininkė A.Gargasienė kalbėjo, kad lėšos šventei suorganizuoti buvo gautos parengus ir įgyvendinus projektą „Bendruomeniškumo skatinimas per šventines tradicijas ir gerosios patirties pasisėmimas per vietos amatų puoselėjimą“. Antras šiuo metu įgyvendinamas projektas, skirtas bendruomenės materialinei bazei stiprinti, taip pat padėjo išspręsti ne vieną organizacinį šventės ruošimo klausimą. Nebuvo pamirštas paminėti ir bendruomenės narių finansinis indėlis. Šventę savo pagamintais produktais ir piniginėmis lėšomis parėmė ūkininkai Birutė ir Česlovas Andriuliai, J. ir J.Kairaičiai, Janina ir Edvardas Velioniai. Šventės svečius ir dalyvius vaišino kaimo turizmo sodyba „Rokynė“.
Lenkelių kaimo bendruomenės Vidurvasario šventės koncertinėje programoje dalyvavo Mirklių kaimo moterų ansamblis ir dainininkė Austėja. Renginį vedė ir savo atliekamomis dainomis susirinkusiuosius džiugino Irma Beliajevienė. Šventėje netrūko kitų įdomių užsiėmimų ir vaikams, ir suaugusiems. Bendruomenės namuose vyko vilnos vėlimo edukacija, ją vedė Zita Neverdauskienė ir I.Zakrižauskienė. Buvo galima apžiūrėti stendus su fotografijomis iš bendruomenės švenčių, kelionių, talkų ir kitų darbų, skirtų bendruomenės labui, pavartyti albumus ir pasidomėti bendruomenės namuose įkurdinto muziejaus eksponatais. Mažiausi šventės dalyviai galėjo nemokamai šėlti ant batuto. Nemokamos pramogos šventėje, anot renginio dalyvių, pasiteisina. Jos vienija bendruomenės narius ir mažina socialinę atskirtį.
Ši šventė kaime – tai kasmetinis tradicinis renginys, sulaukiantis daug žiūrovų ir dalyvių, suburiantis norinčius pabendrauti ir prasmingai praleisti laiką. Čia susirenka seniai nesimatę, mezgasi naujos pažintys ir bičiulystė.
Jolanta Gudeikytė,
Lenkelių kaimo bendruomenės narė

Komentarų nėra