Vieninga bendruomenė – stipri saugi aplinka

[1]Rugpjūčio 24 d. Raseinių rajono policijos Bendruomenės pareigūnas kartu su policijos rėmėjų komanda atvyko į Butkiškės kaimo bendruomenės suorganizuotą renginį „Vasaros palydėtuvių šventė“. Ariogalos krašte įsikūrusiai bendruomenei šis vasariškas šventinis renginys jau 18-asis.
Policijos atstovai renginio dalyvius konsultavo saugios kaimynystės, privačių namų bei kiemų teritorijų turto apsaugos klausimais, aptarė visada aktualias saugaus eismo problemas. Mokė gyventojus, kaip apie neigiamą reiškinį pranešti skubios pagalbos telefono numeriu 112. Pareigūnams užteko laiko su vyresnės kartos žmonėmis pakalbėti apie telefoninių sukčių bei kišenvagių pinkles. Ir vaikų, ir suaugusiųjų dėmesį traukė tarnybinis automobilis, kitaip vadinamas policijos komisariatas ant ratų, bei pareigūnų specialiosios priemonės. Vieni apžiūrinėjo ir matavosi policininkų kepures, specialias policines liemenes, kiti apžiūrinėjo gumines lazdas, antrankius. Mažieji renginio lankytojai ir jų tėveliai noriai dalyvavo saugaus eismo viktorinoje, dalyviams dovanoti atšvaitai, kiti suvenyrai su policijos atributika.
[2]Policijos atstovas minėjo, kad svarbiausia susivienyti su kaimynais siekiant mažinti vietinį nusikalstamumą ir kitus teisės nusižengimus. Saugi kaimynystė skirta ne tik nusikalstamumui mažinti, bet ir geriems bendruomenės narių santykiams palaikyti. Šiame renginyje dalyvo Butkiškės kaimo garbės svečias poetas Juozapas Mickevičius. Viename jo eilėraščių „Butkiškės daina“ skamba žodžiai: „Butkiškė mano gimtoji, Butkiškė mano žalia, kraštas darbščiųjų artojų, vingiai Dubysos šalia.“
Bendruomenės pirmininkui L.Bielskiui bei Saugios kaimynystės grupės atstovui D.Noreikai už gebėjimą nelikti abejingiems kaimynų problemoms bei glaudų bendradarbiavimą su policija įteiktos atminimo dovanėlės.
Šiaulių AVPK
Raseinių r. policijos komisariato informacija