Viktorina „Kad žodis neverktų“

Siųsti Versija spausdinimui

Lapkričio 17 d. Šiluvos gimnazijoje vyko Respublikos bendrojo ugdymo mokyklų pradinių (3, 4) klasių mokinių lietuvių kalbos viktorina „Kad žodis neverktų“, ją organizavo Šiluvos gimnazija ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba. Viktorinos tikslas – plėtoti lietuvių kalbą kaip svarbią savo tapatybės dalį, šalies visuomenės bendravimo būdą.
Į viktoriną atvyko komandos iš šešių ugdymo įstaigų, ne tik iš Raseinių rajono, bet ir svečiai iš Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos ir Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriaus. Dalyvavo net dvylika komandų, todėl mokiniams kovoti dėl prizinių vietų nebuvo lengva.
Viktoriną pradėjo gimnazijos antrokai su daina ,,Sodai, sodai leliumoj“, tarsi primindami apie rudens pabaigą ir artėjantį advento laiką, taip pat ir vieną iš viktorinos turų – lietuvių tautosaką. Viktorinos dalyvius ir svečius pasveikino gimnazijos direktorius Rimas Puidokas.
Dalyviams teko pasitikrinti žinias net penkiuose turuose iš lietuvių kalbos kultūros, kalbos istorijos, gramatikos, literatūros ir tautosakos. Užduotis pateikė ne tik gimnazijos pradinių klasių mokytojos, bet ir abiturientė Beatričė Mažeikaitė, gimnazijos prezidentė Justė Mockutė, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialo bibliotekininkė Jelena Žalpienė.
Mokiniai susikaupę ir pašmaikštaudami įveikė viktorinos užduotis, pasitikrino savo žinias ir gebėjimus bei papildė jau turimą žinių bagažą. Visi dalyviai pasirodė puikiai, tačiau sėkmė lydėjo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Raseinių Šaltinio progimnazijos, Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos ir Šiluvos gimnazijos mokinių komandas.
,,Žodžiai, kaip ir daiktai, –
atšimpa ir nusinešioja.
Juos reikia galąsti,
o prieš ištariant dulkes nušluostyti,
kaip nušluostome jas nuo paveikslo.
Tad kalbėkime tik dideliais
Ir labai švariais žodžiais.“
Šie poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai nurodo mums kelią, kuriuo turime eiti tausodami, puoselėdami, gerbdami ir mylėdami savo gimtąją kalbą.

Nijolė Petrauskienė,
Šiluvos gimnazijos pradinių klasių mokytoja

Komentarų nėra