VšĮ RTVM sėkmingai įgyvendino dar vieną „Erasmus+“ projektą: stažuotasi trijose valstybėse

Siųsti Versija spausdinimui

Lenkija, Vokietija, Italija – šalys, su kurių ugdymo procesu, specifika, mokymo programomis, taip pat taikomais modeliais ir principais, ugdymo technologijomis galimybę susipažinti turėjo 24 VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos (VšĮ RTVM) mokiniai ir 6 mokytojai. Visi jie – „Erasmus+“ programos projekto „Kompetencijos – sumanaus žmogaus vertybinis pamatas“ dalyviai.
Pasak projekto vadovės, VšĮ RTVM Gimnazijos skyriaus vedėjos Jovitos Žeižienės, šiuo projektu buvo siekiama skatinti mokinius ir bendrojo ugdymo mokytojus tobulinti bendrąsias kompetencijas.
„Ugdymo procesas, kaip ir visos kitos sritys, yra veikiamas globalizacijos, o tai reiškia, kad ir mokiniai, ir mokytojai nuolat susiduria su naujais, dar neįveiktais iššūkiais. Todėl, siekiant prisitaikyti prie laikmečio diktuojamų sąlygų, būtina plėsti žinias, kompetenciją, akiratį, ieškoti naujų ugdymo proceso modelių. Visa tai ir atliepia šis „Erasmus+“ programos projektas“, – akcentuoja J. Žeižienė.
Savo ruožtu VšĮ RTVM chemijos mokytoja, projekto dalyvė Silva Lapkauskienė pabrėžia, kad kiekviena tokia patirtis praturtina, skatina mokinius ir mokytojus būti atvirus naujovėms, pasaulinei konkurencijai, padeda drąsiau žvelgti į pokyčius, nebijoti klysti – tai svarbios detalės, siekiant pažangios visuomenės kintančiame pasaulyje.
„Galimybė susipažinti su Vakarų Europos švietimo sistema, perimti gerąją praktiką, tam tikrus modelius ir principus – tai neįkainojama ir vertinga patirtis, kurios neturėtume, jei ne šis „Erasmus+“ programos projektas“, – sako mokytoja.
„Erasmus+“ programos projektas „Kompetencijos – sumanaus žmogaus vertybinis pamatas“ įgyvendintas 2022–2023 metais, trijose šalyse organizuoti keturi mokinių mobilumo ir trys darbo stebėjimo (angl. job shadowing) vizitai. Projekte prioritetas teiktas mažiau galimybių turinčių mokinių įtraukčiai. Be to, projekte dėmesys skirtas ekologiškam, t. y. vadinamajam žaliajam, keliavimui. Projektas finansuotas Europos Sąjungos lėšomis.

VšĮ Raseinių technologijos ir
verslo mokyklos informacija

Komentarų nėra